عدم استفاده از پردازشگر Snapdargon 810 در گلکسی S6

نویسنده:

۰۴:۰۵:۰۲

سال‌هاست که شرکت سامسونگ از ترکیبی از پردازشگرهای Exynos خود، به ویژه در بازار کشورهای درحال‌توسعه و کره جنوبی و تراشه‌های Snapdragon شرکت Qualcomm در گوشی‌های خود استفاده می‌کند؛ اما گوشی هوشمند جدید این شرکت احتمالاً از تراشه شرکت Qualcomm بهره نخواهد برد. طبق گزارش Bloomberg، شرکت سامسونگ از این پس از یکی از تراشه‌های Qualcomm استفاده نخواهد کرد؛ زیرا این تراشه‌ در تست شرکت سامسونگ، بیش از اندازه گرم شده است. این تراشه خاص احتمالاً همان تراشه قدرتمند Snapdragon 810‌ است. اگر تصاویر لو رفته از گلکسی S6 واقعی باشند، جدیدترین گوشی هوشمند سامسونگ از بخشی کاملاً فلزی در قسمت عقب ساخته خواهد شد. احتمالاً به همین دلیل، شرکت در تست‌های خود با مشکل تغییر دمایی مواجه شده است.

شرکت ال‌جی اخیراً گوشی هوشمند جدید خود که از تراشه Snapdragon 810 بهره می‌برد را معرفی کرد و به زودی این گوشی یعنی G Flex 2 را عرضه خواهد کرد. این گوشی با چنین مشکلی مواجه نشده است. همچنین پیش‌بینی می‌شود شرکت HTC از Snapdragon 810 در گوشی جدید One خود بهره ببرد. طبق تصاویر لو رفته از One جدید، این گوشی همانند پردازشگرهایش، دارای پوشش آلومینیومی یکدستی است. شرکت سامسونگ قبلاً گوشی تمام فلزی نساخته و حالا بی‌تجربگی خود را در ناتوانی کنترل حرارت یک تراشه جدید و قدرتمند نشان می‌دهد.

شاید سامسونگ بتواند پردازشگر Exynos خود را جایگزین Snapdragon 810‌ کند؛ اما این گزینه، یک راه‌حل موقت محسوب می‌شود. دلیل این که تاکنون سامسونگ تنها از Exynos‌استفاده نکرده، این است که یکپارچگی LTE محصولات شرکت Qualcomm برتری دارد. همین امر سامسونگ را مجبور کرده تا در زمینه تراشه سیستم‌هایش در بازار غرب، به شرکت رقیب متکی باشد. اگر شرکت سامسونگ طراحی گلکسی S6 را اصلاح نکند یا راهی برای استفاده از تراشه Snapdragon‌ در گوشی جدید خود نیابد، رقابت میان گوشی‌های برتر اندرویدی در سال 2015 شبیه سال‌های گذشته نخواهد بود؛ زیرا تمام شرکت‌های دیگر از 810 و سامسونگ از Exynos استفاده خواهد کرد.

زمانی که از شرکت سامسونگ خواستیم تا در مورد این خبر نظر بدهد، اظهار داشت که در مورد شایعات و گمانه‌زنی‌ها صحبت نمی‌کند. سخنگوی Qualcomm‌ نیز در دسترس نبود تا به این سؤال پاسخ دهد. در نتیجه هنوز این دو شرکت در مورد این خبر Bloomberg اظهارنظر نکرده‌اند.
 

برگرفته از
Galaxy S6
لینک کوتاه

دیدگاه