بیشتر از اندروید 4.4 کیت‌کت بدانیم

نویسنده:

۱۲:۰۷:۴۰


پشتیبانی از بلوتوث MAP

اندروید در این نسخۀ جدید از MAP یا Message Access Profile به عنوان پروفایلی برای دسترسی به پیام‌ها استفاده می‌کند تا خودروهای مجهز به بلوتوث بتوانند پیام‌ها را با دستگاه‌های خود ردوبدل کنند.

پشتیبانی از Chromecast

با گوشی اندروید شما و یک Chromecast، اکنون می‌توانید از سرگرمی آنلاین در نت‌فلیکس، یوتیوب، هولوپلاس و Google Play توسط تلویزیون اچ‌دی خود لذت ببرید.


نمایش کروم وب

برنامه‌های کاربردی که در محتوای وب گنجانده شده‌اند اکنون از کروم برای ترجمۀ اجزای وب با دقت و سرعت استفاده می‌کند.


زیرنویس بسته

اکنون اندروید از زیرنویس بسته پشتیبانی می‌کند. برای فعال کردن این قابلیت در بخش تنظیمات به قسمت دسترسی (Accessibility) بروید و گزینۀ Captions را فعال کنید.


مدیریت گوشی

اگر گوشی خود را گم کردید، می‌توانید آن را با کمک Android Device Manager پیدا کنید یا اطلاعات آن را پاک کنید.


طراحی جدید برنامۀ دانلودها

برنامۀ دانلودها دوباره طراحی شده است و به شما گزینه‌های چیدمان جدید و نمایش فهرست‌وار یا جدولی برای تمام فایل‌هایی که دانلود کرده‌اید می‌دهد.


تغییر آسان صفحه‌نمایش اصلی Home

اگر از سفارشی کردن گوشی خود لذت می‌برید و یک یا چند صفحه‌نمایش خانگی دارید، اکنون می‌توانید به راحتی بین آنها مانور دهید. کافیست در بخش تنظیمات گوشی به Home بروید.


نوسازی برنامۀ ایمیل

برنامۀ ایمیل نیز طراحی جدید دارد و پوشه‌ها در آن گنجانده شده‌اند، مخاطبان تصویر دارند و پیمایش راحت‌تر و بهتر از قبل است.


کاغذدیواری‌های تمام‌صفحه با پیش‌نمایش

تصویر پس‌زمینۀ شما اکنون تا نوار اعلان‌ها و کلیدهای سیستم کشیده می‌شود و وقتی کاغذدیواری را تغییر می‌دهید می‌توانید قبل از تنظیم آن، ببینید که چه شکلی می‌شود.


عکاسی اچ‌دی‌آر پلاس (+HDR)

حالت +HDR در Nexus 5 به طور خودکار چندین تصویر را ثبت می‌کند و آنها را با هم ترکیب می‌کند تا بهترین تصویر ممکن را داشته باشید. تصاویر روز با سایه‌های تمیز زنده هستند و تصاویر شب با کمترین نویز تیزند.


اینفرارد

در گوشی‌هایی که اینفرارد بلستر دارند، اندروید جدید از برنامه‌های کاربردی برای کنترل از راه دور تلویزیون و دیگر دستگاه‌های نزدیک استفاده می‌کند.


مکان در تنظیمات سریع

با کاشی جدیدی که در تنظیمات سریع وجود دارد، به تنظیمات موقعیت از هر جایی دسترسی پیدا کنید.


حالت مکان و کنترل

اگر می‌خواهید باتری را ذخیره کنید، در قسمت تنظیمات به مکان (Location) بروید تا بین حالت دقت بالای مکان‌یابی و حالت ذخیرۀ باتری در مکان‌یابی یکی را انتخاب کنید. لازم نیست تنظیمات جی‌پی‌اس، وای-فای و شبکۀ موبایل را تغییر دهید. برای اینکه ببینید کدام برنامه‌ها به تازگی مکان شما را درخواست کرده‌اند باز هم در قسمت تنظیمات به Location بروید.


پخش صدا با انرژی کم

اندروید 4.4 در Nexus 5 به شما امکان می‌دهد تا 60 ساعت به موسیقی گوش دهید.


جست‌وجو به دنبال موسیقی و فیلم از صفحه‌نمایش قفل

از صفحه‌نمایش قفل به قسمت خاصی از موسیقی یا ویدئو بپرید. فقط کافیست یک فشار ممتد روی کلید پخش و مکث داشته باشید تا جایی را که می‌خواهید انتخاب کنید.


برنامۀ گام‌شمار

وقتی از برنامه‌های بدنسازی مانند Moves در Nexus 5 استفاده می‌کنید، گوشی مانند یک گام‌شمار تمام قدم‌های شما را می‌شمارد. اندروید 4.4 و سخت‌افزار به‌روزشده اندازه‌گیری فعالیت بدنی شما را با مصرف باتری کمتر امکان‌پذیر می‌کند.


با یک ضربه پرداخت کنید، روشی جدید ایجاد کنید!

اندروید 4.4 ساختار پرداخت باز و جدیدی را با استفاده از NFC که با هر اپراتور موبایلی کار می‌کند امکان‌پذیر می‌کند و به برنامه‌های کاربردی امکان می‌دهد اطلاعات پرداخت شما در سرویس‌های ابری یا گوشی شما مدیریت شود. اکنون شما می‌توانید با کیف پول گوگل (Google Wallet) یا دیگر برنامه‌های کاربردی، که در بیش از یک میلیون فروشگاه مجازی وجود دارد، با یک ضربه پرداخت کنید


بهبود کارکرد لمسی

نرم‌افزار بهبودیافته و سخت‌افزار جدید در Nexus 5 به این معنی است که اندروید به لمس شما سریع‌تر و با دقت بیشتری نسبت به قبل پاسخ می‌دهد.

توجه: ممکن است برخی از امکانات بالا برای برخی مناطق در دسترس نباشد.

برگرفته از
کیت‌کت
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه