فروش بیش از ۱۸/۵ میلیون کنسول پلی‌استیشن ۴

نویسنده:

۱۲:۰۵:۳۸

این رقم بر اساس فروش فروشگاه‌ها به مشتریان و تخمین زده شده توسط کمپانی ژاپنی سونی است و شامل فروش 4.1 میلیونی این کنسول در فصل تعطیلات، یا به عبارتی از 23 نوامبر سال 2014 تا 4 ژانویه 2015 میلادی، می‌شود.

فروش نرم‌افزاری این کنسول قدرتمند نیز به 81.8 میلیون رسیده است که شامل فروش بازی‌ها به صورت فیزیکی و یا دیجیتالی‌‌(دانلود) می‌شود. از این مقدار فروش، حدود 17.8 میلیون آن مربوط به فصل تعطیلات است.

به ادعای سونی، از شروع سال جدید میلادی، تعداد کاربران دارای اکانت PlayStation Plus نیز از رقم 10.9 میلیون پیشی گرفته است.
کنسول نسل هشتم کمپانی سونی، پلی‌استیشن 4، در 24 آبان سال 92 در آمریکای شمالی و دو هفته بعد در اروپا و استرالیا عرضه گردید. این کنسول هم اکنون در 123 کشور دنیا موجود است و سونی مدعی شده که این کنسول پرفروش‌ترین کنسول تاریخ پلی‌استیشن خواهد شد.

رئیس کل بخش سرگرمی و کامپیوتر سونی، Andrew House، گفت: "ما کاملاً خرسندیم که مشتریان فراوانی در سراسر جهان به انتخاب پلی‌استیشن 4 به عنوان کنسول خود، در طول فصل تعطیلات ادامه داده اند."

کمپانی مایکروسافت نیز از طرفی میدان نبرد را رها نکرده و با کاهش قیمت کنسول خود در آمریکا، توانسته افراد زیادی را جذب خود کند. از دیدگاه شما کدام یک از دو کمپانی و کنسول در رقابت این نسل پیروز خواهند بود؟

 

برگرفته از
PS4
لینک کوتاه