جنیفر آنیستون و اختلال خوانش‌پریشی: «فکر می‌کردم بهره هوشی کمی دارم»

نویسنده:

۱۱:۱۱:۱۲

جنیفر آنیستون، این هنرپیشه موفق، در طول دوران تحصیلش در مدرسه چندان موفق نبوده‌است. او در دوران کودکیش همواره نسبت به روند یادگیری و درک دنیای اطرافش ناراحت و نامطمئن بوده و با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کرده است و در آخر به این نتیجه رسیده که «باهوش» نیست.

او به هالیوود ریپورتر می‌گوید: "من نمی‌توانستم چیزی را حفظ کنم." او با این مشکل تا دوران بزرگسالی دست و پنجه نرم کرده، تا زمانی که در طی یک تست چشم ساده متوجه می‌شود که دارای اختلال «خوانش‌پریشی» است.

او می‌گوید: "تنها دلیلی که من این اختلال را کشف کردم این بود که رفتم تا عینک را بگیرم و باید عینکی را به چشم می‌زدم که یک شیشه آبی و یک شیشه قرمز داشت. باید با این عینک یک پاراگراف را می‌خواندم و 10 سوال را جواب می‌دادم. من تنها 3 جواب درست دادم و آن‌ها متوجه شدند که من وقتی چیزی می‌خوانم، چشم‌هایم 4 کلمه جلو می‌پرد و 2 کلمه به عقب برمی‌گردد؛ کمی هم تنبلی چشم دارم که باعث می‌شود چشمم کمی انحراف داشته باشد و این موضوع را همیشه در عکس‌ها ادیت می‌کنند. بعد از این‌که متوجه شدم اختلال خوان‌پریشی دارم، ناگهان دلیل تمام ضربه‌های روحی و مشکلات دوران کودکیم برام روشن شد."

خوانش پریشی، دش خوانی یا دیسلکسیا (Dyslexia) یک معلولیت آموزشی است. این معلولیت موجب اختلال در روان خوانی و یا درک مطلب می‌شود. این ناتوانی، می‌تواند خود را به عنوان یک مشکل در رابطه با واج خوانی و رمز گشایی، برنامه نویسی، املا، مهارت شنوایی، حافظه کوتاه مدت، و یا نامگذاری سریع آشکار کند.

جنیفر جوآنا آنیستون 45 ساله و بازیگر آمریکایی و برنده جایزه امی  و گلدن گلوب است. او در یونان،کالیفرنیا و نیویورک بزرگ شده و بزرگ‌ترین موفقیت خود را در سریال تلویزیونی «دوستان»(Friends) به دست آورده است.

 

برگرفته از
جنیفر آنیستون
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “جنیفر آنیستون و اختلال خوانش‌پریشی: «فکر می‌کردم بهره هوشی کمی دارم»”