مسابقه تعیین شتاب میان Tesla Model S P85D و Dodge Challenger Hellcat

نویسنده:

۰۵:۲۴:۰۴

وب‌سایت Street Car Drags مسابقه‌ای در پیست Palm Beach International Raceway ترتیب داد که چند اتومبیل دارای موتور ICE یا همان درون‌سوز در آن شرکت داشتند. یکی از این رقابت‌ها میان یک اتومبیل تسلای ۶۹۱ اسب بخاری و یک Dodge Challenger SRT Hellcat ۷۰۷ اسب بخاری صورت گرفت. نتیجه این مسابقه شکست نسل قدیم و رکوردی جهانی برای اتومبیل‌های الکترونیکی بود.

اتومبیل Model S P85D یک‌چهارم مسیر را در ۱۱٫۶ ثانیه و با سرعت ۱۱۴٫۶ مایل بر ساعت طی کرد که رکورد جدیدی برای اتومبیل‌های الکترونیکی بود که از باتری استفاده می‌کنند. این اتومبیل ۳ بار با زمان‌های ۱۱٫۶۹، ۱۱٫۷۲ و ۱۱٫۷۶ این مسیر را طی کرد. این اتومبیل از خط شروع در عرض ۳٫۱ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل در ساعت رسید.

Hellcat در واقع خیلی در حالت مسابقه قرار نداشت. راننده این اتومبیل، برای اولین بار در یک مسابقه تعیین شتاب شرکت می‌کرد، در نتیجه پس از توقف پشت چراغ، در مسیر حرکت کرد، اتومبیل را پراند، از حرکت بازایستاد و تایرهایش را در طول ۱۰۰ فوت مسیر چرخاند. تصور می‌شود این مشکل از آنجا سرچشمه می‌گیرد که وی تایرهای خیابانی‌اش را در حین خاموش شدن، بیش از اندازه گرم کرد و لاستیک چرب شده باعث لغزیدن اتومبیل شد. وی ۱۷٫۴۶ ثانیه پس از راننده تسلا به خط پایان رسید. شرکت Dodge پیش‌بینی می‌کند اگر همه چیز درست پیش رفته بود، این اتومبیل در مدت‌زمان ۱۱٫۲ ثانیه این مسیر را طی می‌کرد.

شما می‌توانید ویدئوی این مسابقه را در ادامه تماشا کنید.

 

 
برگرفته از
رقابت
لینک کوتاه

دیدگاه