تبدیل انرژی‌های هدر رفته به جریان الکتریسیته ممکن شد

نویسنده:

۰۲:۰۸:۲۸

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، محققان دانشکده مهندسی Pratt School وابسته به دانشگاه Duke با استفاده از مواد ارزان و تبدیل آن‌ها به گیرنده سیگنال‌های میکرو ویو دستگاهی برای کنترل انرژی ساخته‌اند که می‌توان آن را مشابه پنل‌های خورشیدی مدرن دانست.

این دستگاه بی‌سیم قادر است سیگنال‌های میکرو ویو را به ولتاژی تبدیل کند که بتوان از آن برای شارژ باتری تلفن‌های همراه یا دیگر دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل استفاده کرد. نتایج این بررسی قرار است در دسامبر 2013 در نشریه "فیزیک کاربردی واژه‌ها" به چاپ برسد.

این دستگاه بر پایه اصل به کار گرفته شده در پنل‌های خورشیدی کار می‌کند که طی آن انرژی ساطع شده از خورشید به انرژی الکتریسیته تبدیل می‌شود.

با این وجود، این سیستم کنترل کننده انرژی قادر است سیگنال‌های منتشر شده از سوی دیگر منابع انرژی از جمله سیگنال‌های ماهواره‌ای، سیگنال‌های صوتی یا سیگنال‌های Wi-Fi را دریافت کرده و آن‌ها را به انرژی قابل استفاده در دستگاه‌های الکترونیکی همراه تبدیل کند.

نقطه کلیدی در این دستگاه استفاده از متا موادهایی است که ساختار مهندسی پیدا کرده‌اند و می‌توانند انواع مختلف موج‌های انرژی را دریافت کنند و آن‌ها را به انرژی‌های مفید و قابل استفاده تبدیل کنند.

برگرفته از
تبدیل انرژی‌
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه