موفقیتی دیگر برای فیلم «بِردمن» در مراسم جوایز صنف تهیه‌کنندگان آمریکا

نویسنده:

۰۸:۳۰:۳۸

مراسم جوایز «صنف تهیه‌کننندگان آمریکا» یکی از پیش‌بینی کنندگان اصلی برای موفقیت در آکادمی اسکار محسوب می شود و بسیاری از اعضای PGA، از رأی دهندگان آکادمی نیز هستند. در هفت سال گذشته، برندگان جایزه اصلی این مراسم، برنده جایزه بهترین فیلم مراسم اسکار نیز شده‌اند.

برنده شدن و موفقیت فیلم کمدی «بردمن» که الهاندرو اینیاریتو آن را کارگردانی کرده و مایکل کیتون در آن به ایفای نقش پرداخته است، شکست این فیلم را در مقابل فیلم «هتل بزرگ بوداپست» در مراسم گلدن گلوب امسال جبران کرد. این دو فیلم هر دو در بخش بهترین فیلم کمدی نامزد شده بودند.

دیگر فیلم‌هایی که برای دریافت جایزه اصلی مراسم PGA نامزد شده بودند فیلم‌های تک تیر انداز آمریکایی، پسربچگی، فاکس‌کچر، گان‌گرل، هتل بزرگ بوداپست، بازی تقلید، نایت کرالر، نظریه همه چیز و شلاق هستند. تنها فیلمی که جای خالی‌اش در بین این لیست بسیار حس می‌شود، فیلم «سِلما» است که در جشنواره‌های بسیاری تحسین شده و حتی برای دریافت یک جایزه آکادمی اسکار نیز نامزد گشته است.

در بین برندگان جوایز شنبه شب مراسم PGA، می توان به انیمیشن «فیلم لگویی» اشاره کرد که جایزه بهترین فیلم انیمیشن را از آن خود کرد اما در کمال تعجب در مراسم اسکار در هیچ رشته‌ای نامزد نشده است؛ «Life Itself» جایزه بهترین فیلم مستند، «فارگو» جایزه بهترین مجموعه کوتاه تلویزیونی، «بریکینگ بد» جایزه بهترین مجموعه تلویزیونی درام، «Orange is the New Black» جایزه بهترین مجموعه تلویزیونی کمدی و «Comedians in Cars Getting Coffee» جایزه بهترین مجموعه دیجیتال را دریافت کردند.

برگرفته از
BiRDMAN
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “موفقیتی دیگر برای فیلم «بِردمن» در مراسم جوایز صنف تهیه‌کنندگان آمریکا”