ساخت نمایش موزیکال «خانم دات‌فایر»

نویسنده:

۱۰:۵۳:۵۱

آلن مِنکِن، آهنگساز برنده جایزه اسکار که برای بسیاری از فیلم‌ها و انیمیشن‌های خاطره انگیز و بزرگ دیسنی از جمله «پری دریایی کوچک»، «علائدین»، «دیو و دلبر»، «پوکوهانتس»، «گوژپشت نتردام» و «تنگلد» آهنگ‌های شگفت انگیزی ساخته است، فیلم کمدی «خانم دات‌فایر» با بازی رابین ویلیامز فقید را به یک نمایش موزیکال تبدیل خواهد کرد. او می‌گوید که این پروژه در مراحل اولیه ساخت و خود او مشغول نوشتن آهنگ‌های این نمایش است.

به گفته آلن منکن، دیوید زیپل مسئولیت نوشتن اشعار آهنگ‌های نمایش را بر عهده گرفته است. این دو قبلا برای ساخت آهنگ‌های انیمیشن «هرکول»(محصول سال 1997) با یکدیگر همکاری کرده بودند.

منکن به رادیو «انترتینمنت ویکلی» گفت: "همه چیز خیلی خوب پیش می‌رود و هنوز در مراحل اولیه هستیم. این تمام چیزی است که می‌توانم در این مرحله بگویم." او همچنین اضافه کرد: "ما واقعا از کار بر روی این پروژه لذت می‌بریم."

هاروی فیرشتاین، نمایشنامه نویس و بازیگر، در حال کار بر روی نمایشنامه و کتاب این نمایش موزیکال است. فیلم «خانم دات‌فایر» خود بر اساس کتاب کودکانی به نام «مادام دات‌فایر» نوشته «آن فاین» ساخته شده است. هاروی فیرشتاین برای نوشتن بهترین کتاب یک نمایش موزیکال برای نمایش اقتباسی «La Cage aux Folles» برنده جایزه تونی شده است اما او رابطه عمیقی با «خانم دات‌فایر» نیز دارد؛ او در این فیلم، نقش «فرانک» برادر گریمور رابین ویلیامز که به او کمک می‌کند تا به شکل یک پرستار بچه در بیاید را بازی می‌کند.

خانم «دات‌فایر» داستان مردی است که از همسرش طلاق گرفته و سرپرستی فرزندانش را از دست داده است؛ اما او برای دیدن فرزندانش خود را تبدیل به یک پرستار بچه می‌کند تا بتواند زمان بیشتری را با آن‌ها بگذراند. این فیلم، نقطه اوجی در حرفه بازی رابین ویلیامز بود و او را به ستاره فیلم‌های دیسنی تبدیل کرد.
رابین ویلیامز، خود را در 11 آگوست سال گذشته با کمربند چرمیش به دار آویخت و درگذشت.

 

برگرفته از
Mrs Doubtfire
لینک کوتاه

دیدگاه