جستجو برای کشف بقایای «سروانتس» نویسنده «دُن کیشوت»

نویسنده:

۱۲:۴۲:۴۸

دانشمندان سال گذشته با استفاده از دوربین‌های مادون قرمز، اسکنرهای سه بعدی و رادارهای نافذ زمین، 5 نقطه در یک دِیر را شناسایی کردند که بقایای انسانی در آن‌ها وجود دارد و احتمالا یکی از آن‌ها متعلق به سروانتس است.

این تیم باری دیگر به این کلیسا بازخواهند گشت تا به جستجوی استخوان‌ها بپردازند. گفته می‌شود که سروانتس یک روز بعد از مرگش در 22 آوریل سال 1616 میلادی(هفته‌ای که شکسپیر نیز در آن درگذشت) در این کلیسا به خاک سپرده شده است.

فرانسیسکو اتزیبریا، انسان شناسی که رهبری تیم پژوهشگران را بر عهده دارد در یک کنفرانس خبری گفت: "ما به دنبال اسکلت یک مرد، حدوداً 70 ساله، که 6 دندان یا کمتر در دهان و بر روی ساق و دست چپش زخم دارد، هستیم. گفته می‌شود که این دست از کار افتاده بوده و احتمالا ما باید بقایای فلز را نیز در استخوان‌های آن پیدا کنیم."

سروانتس در جنگ  سال 1571 «لِپانتو» که در آن «اتحاد مقدس» که توسط اسپانیا رهبری می‌شد و نیروی دریایی عثمانی را شکست داد، شرکت داشت و 3 گلوگه، دو عدد به سینه و یکی به دستش برخورد کرد. او که استفاده کامل از دستش چپش را از دست داد، به نام «مرد یک دست لپانتو» مشهور شد.

سروانتس رابطه نزدیکی با این کلیسا داشته، اما این کلیسا در طی سال‌ها گسترش یافته و جای دقیق دفن این نویسنده مشهور به فراموشی سپرده شده است. تیم دانشمندان، جستجوی خود را برای یافتن بقایای بزرگترین نویسنده دوران طلایی اسپانیا، در ماه آوریل 2014 آغاز کرد و آن‌ها در فاز اولیه جستجو، 33 شاه‌نشین و 4 مقبره که در آن‌ها احتمالا استخوان وجود دارد را یافتند.

سروانتس در سال 1547 در مادرید متولد شد و از او به عنوان پدر رمان مدرن یاد می‌شود. اثر جاودان او «دُن کیشوت» در دو قسمت در سال‌های 1605 و 1615 به چاپ رسید.
 

برگرفته از
بقایای «سروانتس»
لینک کوتاه

دیدگاه