قیمت Mercedes-AMG GT S مشخص شد

نویسنده:

۰۳:۲۲:۲۴

شرکت خودروسازی آلمانی مرسدس تأیید کرد که اتومبیل جدید Mercedes-AMG GT S با قیمت ۱۲۹٬۹۰۰ دلار به فروش خواهد رسید.

ممکن است این قیمت تغییر بزرگی به نظر برسد. با این حال، زمانی که اتومبیل‌های دیگر را بررسی کنید، متوجه می‌شوید که چنین قیمتی منطقی است. این اتومبیل گران‌ترین اتومبیل مرسدس نیست؛ اتومبیل قبلی SLS AMG نزدیک به ۲۰۰٬۰۰۰ دلار قیمت داشت و قیمت اتومبیل‌های دیگری همچون S63، SL63، G63 یا GL63 باعث می‌شود که فکر نکنید اتومبیل جدید GT S گران است. همچنین اتومبیل Maybach S600 نزدیک به ۱۹۰٬۰۰۰ دلار و G63 6*6 نزدیک به ۵۰۰٬۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت.

اتومبیل GT S جدید از یک موتور V8 ۴٫۰ لیتری بهره می‌برد که توانی معادل ۵۰۳ اسب بخار و گشتاوری معادل ۴۷۹ پوند بر فوت دارد. این اتومبیل در عرض ۳٫۹ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد.

در مقایسه با قیمت رقیبان، این اتومبیل با پورشه 911 GT3 که ۴۷۵ اسب بخار توان دارد، برابر است و حدود ۲۰٬۰۰۰ دلار از 911 Turbo ارزان‌تر است. همچنین این قیمت نزدیک قیمت ۱۱۵٬۹۰۰ دلاری شرکت آئودی برای R8‌ با یک موتور V8 و ارزان‌تر از قیمت ۱۵۳٬۹۰۰ دلاری است که این شرکت برای مدل ۱۰ سیلندری R8 ارائه کرده است. البته از نظر قدرت، اتومبیل مرسدس بنز به R8 ۱۰ سیلندری نزدیک‌تر است. این قیمت کمی از اتومبیل‌های Jaguar F-Type گران‌تر است که حداکثر قیمت آن برای مدل R کمتر از ۱۰۰٬۰۰۰ دلار است. با این حال برخلاف قیمت مدل قبلی این اتومبیل و اتومبیل SLR که قبل از آن ارائه شده بود، شرکت بنز این‌بار در محدوده قیمتی فراری، لامبورگینی یا مک‌لارن وارد نشده است.

به طور خلاصه می‌توان گفت شرکت مرسدس استراتژی قیمت‌گذاری خود را با نهایت دقت تعیین کرده است. با این حال، اگر ۱۳۰٬۰۰۰ دلار هنوز برای شما زیاد محسوب می‌شود، مدل ارزان‌تر Mercedes-AMG GT در بهار سال ۲۰۱۶ با توانی معادل ۴۵۶ ارائه خواهد شد. قرار است اتومبیل GT S جدید در ماه آوریل سال ۲۰۱۵ عرضه شود.برگرفته از
Mercedes-AMG GT S
لینک کوتاه

دیدگاه