«پسربچگی»: فیلمی که ساخت آن ۱۲ سال طول کشید

نویسنده:

۰۵:۵۵:۲۲

مت لنکس عکاس، در سال 2002 به جمع عوامل فیلم پسربچگی پیوست تا پرتره‌هایی سالانه از بازیگران این فیلم که «ریچارد لینک‌لتر» کارگردانی آن را بر عهده داشته است، بگیرد. اما با گذشت زمان، بازیگر جوانی که نقش «پسر» را در این فیلم بر عهده دارد(اِلار کالترین) مجذوب عکاسی شده و سوالات بی پایانی در مورد نورپردازی و لنز‌های دوربین می‌پرسیده است. در این فیلم، شخصیت او، «میسون» نیز چنین علاقه‌ای به عکاسی پیدا می‌کند-علاقه‌ای که به یکی از نکات اصلی داستان فیلم تبدیل می‌شود.

دردسرهای و بیخیالی‌های زندگی یک هنرمند، و شک‌هایی که او در راه و فرمی که برای هنر خود می‌گزیند، هر دو در این داستان وجود دارند. لنکس می‌گوید: "من فکر می‌کنم ریک(کارگردان) علاقه شخصیت میسون به عکاسی را به دلیل علاقه الار به عکاسی در این فیلم گنجاند. آن‌ها جزیی از یکدیگر شده‌اند."

مت لنکس که اهل تگزاس-جایی که فیلم در آن فیلم‌برداری شده-است، هرگز از شرکت در این پروژه که اجرای آن 12 سال به طول انجامیده، خسته نشده است. او می‌گوید: "در واقع این پروژه، قسمتی خودپسندانه در سابقه کاری من بود. زمان زیادی که باید صرف این پروژه می‌شد در ذهن من نمی‌گنجید و در نیمه راه متوجه شدم که می‌توانم کتابی از این پروژه درست کنم."

در این کتاب که در آن عکس‌هایی از تمامی عوامل و بازیگران وجود دارد، عکس‌های الار کالترین بیشترین تأثیر و جذابیت را دارند؛ او در این عکس‌ها از کودکی با چهره‌ای ظریف و دوست داشتنی به مردی جوان تبدیل می‌شود و گذر زمان را به نوعی خودمانی به نمایش می‌گذارد.

لنکس و کالترین تصمیم گرفته‌اند تا پروژه عکس‌های سالانه خود را ادامه دهند و برای گرفتن عکس بعدی در ماه مه با یکدیگر ملاقات خواهند کرد. لنکس می‌گوید: "الار در طی سال‌ها سوژه عکاسی فوق العاده‌ای بوده است و علاقه او به عکاسی نیز یکی از دلایل این رابطه خوب بین ماست. ما این پروژه را تا جایی که بتوانیم ادامه می‌دهیم."

فیلم «پسربچگی» در بخش‌های بهترین فیلم و بهترین کارگردانی در مراسم اسکار امسال نامزد شده است.

 

برگرفته از
پسربچگی
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “«پسربچگی»: فیلمی که ساخت آن ۱۲ سال طول کشید”