۸ اپلیکیشن آنتی‌ویروس رایگان برای دستگاه‌های همراه اندرویدی و ویندوزی

نویسنده:

۱۲:۰۵:۳۷

طبق گزارش شرکت Panda Security در سال ۲۰۱۳، روزانه ۸۲٬۰۰۰ بدافزار جدید ساخته شده‌ است. این بدافزارها برای کاربران عادی اهمیت زیادی ندارند. با این حال، بیشتر افراد متقاعد شده‌اند که باید روی کامپیوترها و لپ‌تاپ‌های خود یک نرم‌افزار امنیتی داشته باشیم. خبرها حاکی از آن است که این روند باید در مورد دستگاه‌های همراه اندرویدی و ویندوزی نیز به کار گرفته شود.

دو نوع اپلیکیشن آنتی‌ویروس برای دستگاه‌های همراه وجود دارد؛ پولی و رایگان. آیا اپلیکیشن‌های آنتی‌ویروس پولی بهتر هستند؟ خیر، مطمئناً این‌طور نیست. بسیاری از اپلیکیشن‌های آنتی‌ویروس رایگان به اندازه اپلیکیشن‌های پولی مؤثر هستند.

چگونه می‌توانیم یک اپلیکیشن آنتی‌ویروس رایگان و خوب پیدا کنیم؟
اولین کاری که باید انجام دهید استفاده از فهرست وب‌سایت  AV-Testاست. AV-Test یک سازمان مستقل است که نرم‌افزارهای امنیتی ویندوز، مک و پلت‌فرم‌های دستگاه‌های همراه را آزمایش می‌کند. کارمندان AV-Test، اپلیکیشن‌های آنتی‌ویروس مختلف را با تهدیدهای واقعی می‌سنجند و بعد بر اساس میزان محافظت آن‌ها در برابر این تهدیدات، آن‌ها را رتبه‌بندی می‌کنند. شما با این کار یک بررسی بسیار پیشرفته در اختیار خواهید داشت که نشان می‌دهد هر اپلیکیشن امنیتی از نظر محافظت، عملکرد و کاربرد چه امتیازی گرفته است.
در ادامه چند اپلیکیشن آنتی‌ویروس برای پلت‌فرم‌های اندروید و ویندوز به شما معرفی می‌کنیم که رایگان هستند. این اپلیکیشن‌ها در جدیدترین نتایج AV-Test رتبه بالایی دارند و استفاده از آن‌ها بسیار آسان است.

اندروید

  • 360 Security: محافظت کامل با ابزارهای مختص حریم خصوصی و ضد دزدی.
  • AVL: محافظت مؤثر در مقابل بدافزارها بدون بخش‌های غیرضروری.
  • ESET: یک اپلیکیشن با طراحی خوب که محافظت رایگان در مقابل ویروس‌ها را ارائه می‌دهد و نسخه مختص تبلت را نیز دارد.
  • Sophos: ساده و دارای کاربرد آسان، خوشبختانه بدون تبلیغات در نسخه پولی.
ویندوز
  • Avira Free Antivirus: رتبه بالای شناسایی باعث می‌شود که این اپلیکیشن انتخاب خوبی برای محافظت سریع و بلافاصله باشد.
  • Bitdefender Antivirus Free: یک گزینه سبک، بدون تبلیغات و دارای عملکرد مؤثر و بی‌سروصدا.
  • Malwarebytes Anti-Malware: اگر دچار مشکل شده‌اید و می‌خواهید بدافزاری را حذف کنید، این اپلیکیشن فوق‌العاده است. متأسفانه محافظت بلادرنگ در نسخه پولی ارائه شده، در نتیجه پس از حذف بدافزار موردنظر، اپلیکیشن دیگری نصب کنید. 
  • Panda Free Antivirus: محافظت کامل، واسط کاربری ساده و اشغال فضای کمتر.
پس از نصب این اپلیکیشن‌ها باید هر چند ماه یک‌بار یا حداقل یک‌بار در سال دوباره اپلیکیشن خود را ارزیابی کنید. تولید بدافزارهای جدید بدین معنی است که امنیت همیشه در حال نبرد است. اگر نگاهی به گزارش‌های چند ماه یا چند سال اخیر AV-Test بیندازید، متوجه می‌شوید که چقدر این فهرست نوسان داشته است. اگر اپلیکیشن آنتی‌ویروس شما در حال حاضر رتبه خوبی دارد، بدین معنی نیست که در آینده نیز محافظت خوبی را ارائه خواهد داد.

حائز اهمیت است که بدانید بیشترین خطری که متوجه دستگاه همراه شما است، در نحوه کاربرد دستگاه همراه است. شما می‌توانید با دانلود اپلیکیشن‌هایی که بیشترین دانلود و بیشترین نظر را در Play store دارند، از بدافزارهای اندرویدی در امان بمانید.
 

برگرفته از
آنتی‌ویروس
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “۸ اپلیکیشن آنتی‌ویروس رایگان برای دستگاه‌های همراه اندرویدی و ویندوزی”