تغییر سیاست‌های شرکت Huawei

نویسنده:

۰۵:۵۹:۴۸

شرکت Huawei تصمیم گرفته تا تولید گوشی‌های ارزان‌قیمت و بی‌کیفیت را متوقف کرده و از این پس بر روی سخت‌افزارهای باکیفیت و پیشرفته تمرکز کند. این شرکت امیدوار است این کار باعث افزایش فروش محصولاتش در سطح بین‌المللی شود و تجربه گوشی‌های همراهی که عمر درازتری دارند، مانند گوشی‌های اپل و سامسونگ را برای این شرکت فراهم آورد.

این اخبار طبق گفته مدیرعامل شرکت Huawei، Richard Yu منتشر شده است. وی طی مصاحبه‌ای گفت: «ما می‌خواهیم بازار دستگاه‌های همراه بی‌کیفیت را رها کنیم. بسیاری از شرکت‌های این حوزه، روزهای سختی را سپری می‌کنند، تنها دو شرکت روزگار خوشی دارند؛ اپل و سامسونگ».

طبق گزارش Strategy Analytics، شرکت‌های سامسونگ و اپل دو رتبه اول بازار فروش گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داده‌اند و شرکت Huawei رتبه پنجم را دارد. شرکت Xiaomi و LG رتبه سوم و چهارم را کسب کرده‌اند. شرکت Huawei نمی‌خواهد رتبه پنجم را به شرکت‌هایی که رتبه‌های بیشتری دارند، مانند HTC، Sony و ZTE بدهد.

ظاهراً شرکت Huawei بر روی ساخت یک سری گوشی هوشمند با قیمت ۳۰۰ دلار به بالا تمرکز کرده و بازار محصولات ارزان را حداقل در چین به شرکت Motorola، Lenovo و Xiaomi واگذار خواهد کرد. اگرچه شرکت Huawei از نزدیک رشد Xiaomi را تحت کنترل خواهد داشت؛ اما از نظر فروش در سطح بین‌المللی از این شرکت نوپا جلوتر است.

از نظر اقتصادی، شرکت Huawei پیش‌بینی می‌کند که فروش گوشی‌های هوشمند این شرکت در سطح بین‌المللی از ۵۲ درصد در سال ۲۰۱۴ به بیش از ۶۰ درصد در سال ۲۰۱۵ برسد و فروش کل این شرکت به مبلغ ۱۶ میلیارد دلار افزایش یابد. با این حال، این شرکت هنوز در حال کار بر روی فروش بین‌المللی محصولاتش است و به دنبال بهترین راهکار برای فروش بیشتر است. جدیدترین رویکرد این شرکت، به‌کارگیری یک نام تجاری جدید است. این شرکت در بریتانیا و اروپا نام Honor را به جای Huawei انتخاب کرده و احتمالاً در آینده نزدیک نام Ascend نیز ناپدید خواهد شد.
شرکت Huawei، محصول جدید خود را در Mobile World Congress در ماه مارس ۲۰۱۵ ارائه خواهد کرد و ما شاهد تغییرات مذکور خواهیم بود.
 

برگرفته از
Huawei
لینک کوتاه

دیدگاه