کشف تابوت «سروانتس»

نویسنده:

۱۲:۳۸:۳۹

در پی انتشار خبر شروع فاز دوم این تحقیق و اکتشاف که روزهای گذشته اعلام شد، این تابوت که بر روی آن حروف اختصاری «M.C.» حک شده و شامل استخوان‌های انسان است، در دخمه‌ای در دیر «ترینیتاریاس دسکالزاس»، نزدیک «موزیو دل پرادو» در شهر مادرید کشف شد. به گزارش ال پایز، این تابوت به احتمال بسیار زیاد متعلق به میگل د سروانتس نویسنده شهیر اسپانیایی که اولین رمان تاریخ، «دن کیشوت» را در سال 1605 به چاپ رساند، است.

محل دفن سروانتس برای صدها سال فراموش شده و تنها گفته می‌شد که او در قبری بی نام، در دیری در شهر مادرید دفن شده است. در آوریل سال 2014 و بعد از جستجو و تحقیق بسیار، محققان به این نتیجه رسیدند که کلیسا و دیر «ترینیتاریاس دسکالزاس» محل دفن احتمالی این نویسنده است و جستجو برای کشف بقایای او آغاز شد.

تیم باستان شناسان و پزشکان قانونی، در حال حاضر در حال بررسی این بقایا و استخوان‌ها هستند تا بتوانند هویت سروانتس را تأیید کنند. به گفته یکی از این محققان، تا شناسایی نشدن این استخوان‌ها، کار آن‌ها به پایان نرسیده و هیچ مشخص نیست که این بقایا واقعا متعلق به نویسنده افسانه‌ای باشند. تیم پزشکان برای شناسایی این بقایا، به دنبال زخم‌ها و جای 3 گلوله‌‌ای می‌گردند که سروانتس در جنگ لاپنتو در سال 1571 دریافت کرده است. او در این جنگ که بر علیه امپراتوری عثمانی بود شرکت کرد و کارآیی کامل دست چپ خود را بر اثر اصابت یک گلوله به دستش و دو گلوله دیگر به سینه‌اش از دست داد.

کشف بقایای سروانتس به سوال‌های بی پاسخ بسیاری جواب می‌دهد؛ یکی از این سوال‌ها دلیل مرگ اوست که بعضی می‌گویند به دلیل سیروز کبدی بوده است. او به نوشیندن مشروبات الکلی معتاد بود و در فقر کامل، در سن70 سالگی درگذشت.
 

برگرفته از
بقایای «سروانتس»
لینک کوتاه

دیدگاه