نام و زمان معرفی کراس‌اور جدید Renault مشخص شد

نویسنده:

۱۲:۴۵:۴۱

شرکت Renault نام کراس‌اور جدید خود را Kadjar انتخاب کرده است. این شرکت خودروسازی می‌گوید این یک نام جدید برای یک اتومبیل جدید است. اتومبیل Kadjar اولین محصول این شرکت در دسته اتومبیل‌های سایز C-segment است. اتومبیل‌های این دسته در آمریکا با عنوان اتومبیل‌های جمع‌وجور و در بریتانیا با عنوان اتومبیل کوچک خانواده شناخته می‌شوند.

فکر می‌کنید معنی Kadjar‌چیست؟ در واقع این نام، معنی خاصی ندارد و از ادغام منابع و ریشه‌های مختلفی به وجود آمده است. بخش Kad از کلمه quad گرفته شده که در دنیای اتومبیل به معنای تمام وسایل نقلیه‌ای است که چهار چرخ دارند و همه‌جارو هستند. بخش Jar به کلمات فرانسوی Agile و Jaillir اشاره دارد که به معنی تکوین یافتن سریع است.

اگر نام این کراس‌اور را به عنوان یک نشانه در نظر بگیریم، این اتومبیل باید اسپرت، مختص جاده‌های ناهموار و خاکی و ماجراجو باشد. متأسفانه در حال حاضر این‌ها همه حدس و گمان است؛ زیرا این شرکت هنوز مشخصات فنی این اتومبیل را رسماً اعلام نکرده است.

تمام آنچه می‌دانیم این است که این اتومبیل کاملاً به کراس‌اور فعلی شرکت Renault در دسته B-Segment یعنی Captur که در عکس مشاهده می‌کنید، شباهت دارد. احتمالاً در طراحی Kadjar از Captur کوچک الهام گرفته شده و از پلت‌فرم CMF که با همکاری شرکت Nissan ساخته شده، بهره خواهد برد. این اتومبیل با اتومبیل Qashqai شرکت Nissan رقابت خواهد کرد. همچنین از دیگر رقیبان این اتومبیل می‌توان Skoda Yeti را نیز نام برد.

یک کمپین در شبکه‌های اجتماعی که روز ۲۶ ژانویه آغاز شده است، به تدریج از طریق تصاویر تبلیغاتی و ویدئوها در طول هفته این اتومبیل را معرفی خواهد کرد.
قرار است Kadjar روز ۲ ماه فوریه ۲۰۱۵ به صورت آنلاین معرفی شده و در نمایشگاه Geneva Motor Show سال ۲۰۱۵ در ماه مارس به نمایش گذاشته شود.


 

برگرفته از
Renault Kadjar
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “نام و زمان معرفی کراس‌اور جدید Renault مشخص شد”