فروش ۶/۶ میلیون کنسول اکس‌باکس در اواخر سال گذشته میلادی

نویسنده:

۱۲:۵۷:۲۲

این کمپانی بزرگ این اعداد و ارقام را در گزارش سال مالی 2015 خود که مربوط به سه ماه آخر سال گذشته میلادی می‌باشد، منتشر کرد.

این عدد مربوط به مجموع فروش هر دو کنسول اکس‌باکس وان و اکس‌باکس 360 می‌شود و مایکروسافت آماری از هر دو کنسول به صورت جداگانه منتشر نکرد.

مایکروسافت می‌گوید که بخش تجارت اکس‌باکس فصل تعطیلات قدرتمندی را تجربه کرده، و سود سال به سال این بخش با رشد 8 درصدی به رقم 12.9 میلیارد دلار رسیده است.
مایکروسافت در میانه‌های ماه نوامبر اعلام کرد که این کمپانی نزدیک به ده میلیون کنسول به فروشگاه‌ها و فروشندگان فروخته است(این کمپانی آماری از اینکه چقدر از این کنسول‌ها به دست مشتریان رسیده است، ارائه نکرد). چندی پیش نیز سونی اعلام کرد که فروش جهانی کنسول جدید خود یعنی پلی‌استیشن 4 از مرز 18.5 میلیون دستگاه گذشته است.

Satya Nadella، رئیس کل مایکروسافت، عرضه جدید‌ترین سیستم عامل مایکروسافت، ویندوز 10، را به منزله‌ی چشم‌اندازی خوش‌بینانه برای این کمپانی، دانست.

او در اظهار نامه‌ای گفت:"ما برای تجارتمان داریم قدم‌های بلندی را برمی‌داریم، و مخصوصاً با ویندوز 10 که می‌خواهیم تجارت جدید، زیرشاخه‌های جدید و فرصت‌های تازه‌ای را برای مشتریانمان خلق کنیم."
 

برگرفته از
Xbox
لینک کوتاه

دیدگاه