آیا مدل‌های جدید کادیلاک، الکترونیکی خواهند بود؟

نویسنده:

۰۸:۱۷:۳۸

طبق خبر Edmunds، در آینده مدل‌های جدید سری V به صورت دیفرانسیل تمام چرخ که از یک موتور الکترونیکی برای چرخ‌های جلو بهره می‌برند، ارائه خواهند شد.
این موضوع باعث می‌شود تا کادیلاک بتواند با رقیبان لوکس خود که از دیفرانسیل تمام چرخ بهره می‌برند، رقابت کند.

اتومبیل‌هایی مانند 2016 Acura NSX، BMW i8 و پورشه 918 Spyder قبلاً قابلیت‌های عملکردی موتور الکترونیکی دیفرانسیل تمام چرخ را به نمایش گذاشته‌اند؛ اما قابلیت‌های محصولات شرکت GM کمی بیشتر خواهد بود.

این محصولات شامل کادیلاک‌های سری V جدید و احتمالاً Chevy Camaro و مدلی از Corvette خواهد بود. همچنین پیش‌بینی می‌شود این سیستم در اتومبیل‌ها و کراس‌اورهای رایج‌تری نیز به کار گرفته شود.

با این حال احتمالاً برای خرید یکی از این اتومبیل‌های الکترونیکی دیفرانسیل تمام چرخ باید کمی صبر کنید.

تغییر پلت‌فرم فعلی دیفرانسیل عقب به دیفرانسیل تمام چرخ، دشوار است؛ زیرا در واقع گیره‌های جلویی در بیشتر اتومبیل‌های مدرن، قطعات زیادی ندارند تا بتوان روی محور رانشگر نصب کرد.
در نمایشگاه اخیر Detroit Auto Show، رئیس کادیلاک، Johan de Nysschen، به وب‌سایت Elmunds گفت که این سیستم به اتومبیل‌های فعلی اضافه نخواهد شد و باید از اول طراحی شود.
در نتیجه از آنجا که کادیلاک جزو شرکت‌های زیرمجموعه پیشروی جنرال موتورز در زمینه اتومبیل‌های الکترونیکی دیفرانسیل تمام چرخ است، احتمالاً سال‌ها طول می‌کشد تا این سیستم در اتومبیل‌های این شرکت به کار گرفته شود.

اتومبیل ATS، ۲ سال قبل معرفی شد و CTS حدود ۱ سال قبل. کادیلاک i قرار است اتومبیل برتر CT6 را در نمایشگاه New York Auto Show سال ۲۰۱۵ در ماه آوریل معرفی کند؛ اما کار طراحی آن احتمالاً تاکنون به پایان رسیده است.
 

برگرفته از
Cadillac
لینک کوتاه

دیدگاه