ساخت فیلم زندگی‌نامه «استیو جابز» آغاز شد

نویسنده:

۱۰:۱۲:۰۱

به گزارش گاردین فیلم برداری این فیلم جدید، سرانجام بعد از دردسرهای فراوان در پیدا کردن بازیگری که نقش اصلی را بازی کند و باعث تأخیر در ساخت این فیلم شد، در شهر سان فرانسیسکو آغاز شده است.

در ابتدای ساخت این پروژه، قرار بود تا دیوید فینچر(کارگردان Gone Girl) کارگردانی این فیلم را به همراه لئوناردو دیکاپریو در نقش اصلی بر عهده بگیرد. اما با فروش حقوق این فیلم توسط شرکت سونی به شرکت یونیورسال، سمت کارگردانی به دنی بویل(کارگردان میلیونر زاغه نشین) رسید و او بازی در نقش استیو جابز را به عهده مایکل فسبندر سپرده است.

گفته می‌شود که فینچر به دلیل به توافق نرسیدن بر سر میزان دستمزد و همچنین تحت فشار قرار گرفتن از سوی آنجلینا جولی برای کارگردانی فیلم «کلئوپاترا» در ماه آوریل از این پروژه دست کشیده و پس از او لئوناردو دیکاپریو نیز در ماه اکتبر از بازی در فیلم کناره گرفت. پس از او شرکت سونی مذاکره با کریستین بل را برای در نقش استیو جابز شروع کرد اما او نیز بازی در این نقش را نپذیرفت.

سرانجام مایکل فسبندر(اکس-من، 12 سال بردگی) بازی در نقش استیو جابز را بر عهده گرفته و کیت وینسلت، در نقش مدیر بخش بازاریابی شرکت اپل «جوآنا هافمن» ظاهر خواهد شد. جف دنیلز نقش مدیر قبلی این شرکت «جان اسکالی» و ست روگن نقش دیگر پایه گذار شرکت اپل، «استیو وازنیاک» را بازی خواهند کرد. از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به کاترین واترسان، سارا اسنوک، آدام شاپیرو و مایکل استالبارگ اشاره کرد.

آرون سورکین-فیلم‌نامه نویس برنده جایزه اسکار-فیلم‌نامه این فیلم که هنوز اسمی ندارد را نوشته است، اما داستان اصلی فیلم هنوز مشخص نشده؛ شایعات حاکی از آن است که فیلم سه بخش دارد و داستان اصلی آن در سال 1998 و با رونمایی اولین آی‌مک آغاز می‌شود.

 

برگرفته از
استیو جابز
لینک کوتاه

دیدگاه