نیسانی که مختص زمستان و برف است

نویسنده:

۰۲:۳۶:۲۲

اتومبیل Juke شرکت نیسان همواره مدل جوان‌تر Rogue محسوب می‌شود. همچنین این کراس‌اور محبوب، یکی از تجربیات خشونت‌آمیز نیسان بوده است. به عنوان مثال شرکت نیسان یک موتور GT-R ۵۴۵ اسب بخاری را داخل این کراس‌اور جا کرد تا ببیند که چه می‌شود. این بار شرکت نیسان تصویری از یک Juke‌ مختص زمستان توییت کرده که مطمئناً تمام ساکنین ساحل شرقی آمریکا آرزو می‌کنند یکی از این اتومبیل‌ها داشته باشند.

این اتومبیل که Juke RSnow نام دارد، جدیدترین و عجیب‌ترین ابداع شرکت نیسان است. این اتومبیل، از جسم یک اتومبیل Juke Nismo RS بهره می‌برد که ۲۱۵ اسب بخار قدرت دارد و از یک موتور توربوشارژ ۱٫۶ لیتری ۴ سیلندر با تزریق سوخت مستقیم برخوردار است. نیمه پایینی این اتومبیل یک سیستم زنجیری است که از American Track Truck گرفته شده است. این سیستم زنجیری جایگزین چرخ‌ها شده است.

طبق گزارش سایت Wired، این اتومبیل توسط یک آموزشگاه فعال در حوزه رانندگی روی یخ در Lapland‌ در فنلاند ساخته شده است. تغییر اتومبیل Juke برای استفاده از زنجیرها آسان بود و چند تسمه در عقب و جلو قرار داده شد تا با زنجیرها سازگار شود. از نظر الکترونیکی، یک سیستم وکتور گشتاور که این کراس‌اور معمولاً برای پیچ‌های باریک‌تر به کار می‌گیرد، مجدداً تنظیم شد تا با سیستم زنجیرها کار کند.

اگرچه این اتومبیل می‌تواند نگرانی روزهای برفی را کاملاً برطرف کند؛ اما قرار نیست که این اتومبیل به این زودی‌ها در وب‌سایت نیسان دیده شود. افرادی که می‌خواهند اتومبیل‌های ۴×۴ خود را بدین شکل تغییر دهند، می‌توانند سیستم زنجیر را با قیمت ۱۵٬۰۰۰ دلار از American Track Truck تهیه کنند.

 

برگرفته از
Nissan Juke‌
لینک کوتاه

دیدگاه