کشف پرتره جدیدی از ون‌گوگ در آرشیو موزه‌ای در آلمان

نویسنده:

۰۴:۱۸:۴۶

این طراحی تازه کشف شده، توسط هنرمند فرانسوی و دوست ون گوگ «امیل برنارد» طراحی شده و ون گوگ را در حالی که با دو نفر دیگر بر سر یک میز در یک کافه پاریسی نشسته، به تصویر می‌کشد.

دوروتی هانسن، مسئول نمایشگاه «امیل برنارد: بر روی نبض مدرنیته» که هفته آینده در موزه «کانستال بِرمِن» در آلمان برگزار می‌شود، این نقاشی را شناسایی کرده است. او می‌گوید: "این طراحی فوق العاده است و یکی از بهترین آثار اضافه شده به مجموعه ما خواهد بود؛ پرتره‌های بسیار کمی از این دوران ون گوگ وجود دارد."

هانسن، این طراحی که در اندازه یک کارت پستال کوچک است را در آلبومی از آثار برنارد پیدا کرد که برای بیش از 45 سال، از سال 1970 در آرشیو موزه نگه‌داری می‌شد. به دلیل نامنظم بودن این آلبوم که در آن بیش از 850 اثر از برنارد وجود دارد، وجود این طراحی تا به حال ناشناخته مانده بود.

دکتر هانسن می‌گوید: "این آلبوم هرج و مرج خالص بود. هیچ ترتیب خاصی وجود نداشت و تکنیک‌ها و سبک‌های متفاوت در آن وجود داشتند و پیدا کردن نظم و ترتیب در آن بسیار دشوار بود." از نظر زمانی، اولین طراحی موجود در این آلبوم متعلق به 13 سالگی برنارد و آخرین آن‌ها، متعلق به زمانی است که او در دهه 60 زندگی خود بوده است.

دکتر هانسن اضافه می‌کند که برنارد دوست نزدیک ون گوگ، این طراحی که برای اولین بار در «روزنامه هنر» به چاپ رسید را احتمالا در سال 1886 یا 1887 کشیده است: "این پرتره بسیار شبیه ون گوگ است، مخصوصا اگر آن را با سلف-پرتره او در سال 1887 مقایسه کنید؛ نه تنها چهره، بلکه نگاه نافذ و منتقدانه در حالت چهره اوست که شک را به یقین تبدیل می‌کند. ما می‌دانیم که در آن زمان برنارد و ون گوگ دوستان بسیار نزدیکی بودند و ون گوگ به او یک سلف-پرتره هدیه داده بود."

 

برگرفته از
ون گوگ
لینک کوتاه

دیدگاه