اثر ۳۵۰۰ پوندی کانستبل بعد از ۱۸ ماه به قیمت ۳/۵ میلیون پوند به فروش رفت

نویسنده:

۰۵:۱۱:۰۶

این تابلو که ابتدا تصور می‌شد توسط یکی از طرفداران مشتاق جان کانستبل کشیده شده، توسط حراج کریستی در سال 2013 با قیمتی بسیار بسیار پایین‌تر از ارزش واقعی خود به فروش رسید؛ اما چندی بعد یکی از متخصصان آثار کانستبل اعلام کرد که این نقاشی واقعا توسط خود کانستبل تصویر شده است.

بررسی دقیق و تمیزکردن این تابلو، مشخص کرد که ترمیم‌گران آماتور در این تابلو دست برده و بر روی آن نقاشی کرده‌اند. گفته می‌شود که این تابلو یکی از طراحی‌های اولیه از شاهکار 23 میلیون دلاری کانستبل «نمای کلیسای جامع سالیزبری از مرغزار» متعلق به سال 1830 است که هم اکنون در موزه هنر مدرن تیت لندن نگهداری می‌شود.

این تابلو در مزایده‌ای داغ که توسط حراج ساتبی «شگفت انگیز» توصیف شده، به خریداری ناشناس فروخته شد. ارزش تابلوی مورد بحث، توسط حراج ساتبی نیویورک بین 1.3 و 1.9 میلیون دلار تخمین زده شده و بعضی معتقدند که صاحب قبلی این نقاشی که آن را در سال 2013 به حراج کریستی فروخت، از این مزایده شکایت خواهد کرد.

جان کانستبل، نقاش انگلیسی در سال 1776 به دنیا آمد و یکی از هنرمندان سنت شکن و اثر گذار در تاریخ منظره نگاری غرب به شمار می‌آید. از آثار شاخص او می‌توان به تابلوهای «آسیاب استراتفورد بر ساحال رود استور»، «اسب جهنده» و «استوگ بای نیلند» اشاره کرد. او در سال 1838 درگذشت.

 

برگرفته از
کانستبل
لینک کوتاه

دیدگاه