اتومبیل مسابقه شگفت‌انگیز Renault

نویسنده:

۰۵:۴۸:۰۳


برنامه Vision Gran Turismo شرکت Ployphony Digital، برنامه‌ای است که طی آن، شرکت‌های خودروسازی یک سری اتومبیل‌های کانسپت برای مجموعه بازی‌های Gran Turismo می‌سازند. شرکت Renault نیز در این برنامه شرکت داشته و احتمالاً شگفت‌انگیزترین اتومبیل Vision GT را ساخته است.

با یک نگاه به اتومبیل Alpine Vision Gran متوجه می‌شوید که این اتومبیل واقعاً یک اتومبیل کانسپت است؛ اما این اتومبیل کانسپت ویژگی دیگری نیز دارد و آن هم این که شرکت Renault قصد دارد سال آینده این اتومبیل را وارد چرخه تولید کند. شاید اگر بگوییم این اتومبیل، پیش‌درآمدی بر مدل تولیدی آن است، غلو کرده‌ایم؛ اما ممکن است یک سری از بخش‌های طراحی این اتومبیل را در مدل تولیدی Alpine ببینیم.

Alpine Vision GT از میان ۱۵ طرحی که با یکدیگر رقابت می‌کردند، انتخاب شد و شرکت Renault تصمیم گرفت آن را بسازد. در حال حاضر یک نمونه واقعی از این اتومبیل در پاریس وجود دارد. این اتومبیل یک موتور V8 با توان ۴۵۰ اسب بخار دارد که البته ویژگی مهمی به نظر نمی‌رسد. تا این که متوجه می‌شوید کل وزن این اتومبیل کمتر از ۲۰۰۰ پوند است که بسیار سبک‌تر از یک اتومبیل مدرن محسوب می‌شود.

انتظار نداشته باشید که این اتومبیل‌ را در نمایندگی‌های فروش Renault ببینید؛ اما کاربران کنسول پلی‌استیشن ۳ می‌توانند از ماه مارس این اتومبیل را در بازی Gran Turismo 6 دانلود کنند.

 

برگرفته از
Gran Turismo
لینک کوتاه

دیدگاه