جرج لوکاس: «علاقه‌ای به ژانر علمی-تخیلی ندارم!»

نویسنده:

۰۵:۴۸:۰۶

جرج لوکاس، کارگردان و نویسنده مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان که در فستیوال فیلم «سان دَنس» صحبت می‌کرد، گفت: "من واقعا هیچ علاقه‌ای به ژانر علمی-تخیلی ندارم." این اعتراف بحث برانگیز و جنجالی در جلسه پرسش و پاسخی که لوکاس به همراه رابرت ردفورد، پایه گذار فستیوال سان دنس، در آن حضور داشت مطرح شد؛ این دو با یکدیگر به صحبت پرداختند و از بدگمانی‌های مشترکشان نسبت به هالیوود سخن گفتند.

لوکاس، که استودیو خود «لوکاس فیلم» را در سال 2012 با مبلغی بیش از 4 میلیارد دلار به استودیو دیسنی فروخت، می‌گوید که نسبت به افزایش تعداد ساخت فیلم‌های «پوچ و بی معنی» در هالیوود نگران است. او به ددلاین می‌گوید: "بسیاری از فیلم‌هایی که شما امروزه می‌بینید پوچ هستند. باید منتظر باشیم و ببینیم چه زمانی شور آن در می‌آید؛ بیشتر فیلم‌ها جارو جنجال بی مورد و پوچ هستند و فیلم‌های معنادار کمی ساخته می‌شود."

اما این کارگردان مشهور می‌گوید که مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» از این قاعده مستثنی هستند: "می‌دانم که برای مطرح کردن چنین حرف‌هایی مورد سرزنش قرار می‌گیرم، اما اگر شما به دنیای جنگ ستارگان وارد شوید و بدانید که در آن چه می‌گذرد، متوجه می‌شوید که داستان آن یک داستان عمیق است و هرج و مرج بی معنا نیست."

جرج لوکاس که چهار فیلم از 6 فیلم جنگ ستارگان را کارگردانی کرده، به عنوان نویسنده بر روی 3 فیلم بعدی جنگ ستارگان که ساخت آن‌ها توسط دیسنی اعلام شده است کار خواهد کرد. کمپانی دیسنی، اعلام کرده که 3 گانه‎ای با داستانی جدا از داستان اصلی مجموعه جنگ ستارگان خواهد ساخت. اولین فیلم از این سه گانه که هنوز نامی ندارد، توسط کارگردان فیلم گودزیلا «گرت ادواردز» ساخته می‌شود.

اپیزود هفتم جنگ ستارگان «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» به کارگردانی جی.جی.آبرامز، در ماه دسامبر به روی پرده نقره‌ای سینماها می‌آید.

 

برگرفته از
جرج لوکاس
لینک کوتاه

دیدگاه