ایده هایی خلاقانه برای ثبت عکس های مهیج

نویسنده:

۱۱:۳۹:۵۴

ایجاد جلوه‌هایی متفاوت با فلاش‌، حرکت و یخ

عکاسی دیجیتال ما را از مواجه شدن با مراحلی که لازم بود از ثبت عکس تا مشاهده نتیجه نهایی طی کرد ، رها ساخت و انجام کارها را بسیار آسان تر کرد. در این جا ما شما را با ایده هایی ازمایش شده برای ایجاد جلوه هایی جذاب در عکس ها آشنا می سازیم.بی‌حرکت ساختن برگ‌ها

بعد از پایان یافتن کار عکاسی در بیرون ، چرا تعدادی از برگ ها افتاده را برای ایجاد تصاویری زیبا و خلاقانه به خانه نیاوریم؟

برگ ها را در یک سینی کم عمق با سطحی صاف یا یک کاسه که با آبی به عمق 1/5 سانتی متر پر شده است ، قرار دهید. این برگ ها را باید به گونه ای در آب غوطه ور سازید که با کف ظرف برخوردی پیدا نکنند. این ظرف را برای اینکه برگ ها در جای خود ثابت شوند ، منجمد کنید . سپس ته ظرف را به تدریج گرم نمایید تا قالب یخ را یکجا از آن خارج کنید.

می توانید از این برگ های موجود در قالب یخ در برابر آسمان آبی یا پس زمینه ای تیره عکاسی کنید که با تصویری که می خواهید بسازید انطباق دارند. استفاده از نور پس زمینه می تواند رنگ آنها را بهتر جلوه دهد.


عکاسی از شفق با فلاش

با نگاهی مختصر به قابلیت های دوربین های دیجیتال در می یابیم که برقراری تعادل بین نور روز و فلاش بسیار آسان است که این امر شما را قادر می سازد تا عکس هایی جالب از شفق ثبت کنید.

تا جایی که امکان دارد از یک منبع بزرگ نوری برای بهتر به نظر رسیدن عکس استفاده کنید. می توانید از انعکاس نور فلاش بدین منظور بهره بگیرید.

میزان exposure در نواحی ای که تحت پوشش نور فلاش قرار دارند را با استفاده از هیستوگرام تعیین کنید. سپس سرعت شاتر دوربین را تا رسیدن به نور پس زمینه مورد نظرتان تنظیم نمایید. هر چقدر بتوانید به شفق نزدیک تر شوید اداره کردن نور راحت تر خواهد بود.


حرکت دادن دوربین

چه کسی گفته است که تمامی عکس ها باید با جزئیات زیاد ثبت گردند؟ تصاویر امپرسیونیسم سعی نمی کنند توضیح دهند که سوژه چگونه است و چگونه به نظر می آید بلکه آنها بیشتر سعی می کنند احساسی که عکاس راجع به آن سوژه داشته است را شرح دهند.

هر عکس ارزشی بیش از آنچه که بیننده آن بدان نسبت می دهد ندارد و موفق ترین عکس ها آنهایی هستند که در بین عموم یک تجربه مشترک از احساس عکاس آن عکس ایجاد کنند.

برای رسیدن به این موفقیت باید صدها عکس با سرعت های شاتر مختلف و حالت های متفاوت دوربین ثبت کنید . اما نگران نباشید ، با دوربین های دیجیتال این کار هزینه ای در برنخواهد داشت.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها