با این اتومبیل‌، به جاده نیاز نداریم!

نویسنده:

۰۷:۴۷:۱۰

در مسابقات فرمول وان امسال، تغییراتی در تیم مک‌لارن ایجاد می‌شود؛ هوندا مجدداً به عنوان تأمین‌کننده موتور این تیم فعال خواهد بود و راننده سابق تیم فراری، Fernando Alonso پس از جدایی سال ۲۰۰۸ از تیم مک‌لارن، به این تیم باز می‌گردد. مطمئناً این تغییرات الهام‌بخش ویدئوی مشابه فیلم Back to Future بوده است. در این ویدئو Alonso و Jensen Button یک اتومبیل مک‌لارن 650S را به یک ماشین زمان تبدیل می‌کنند.

در آغاز ویدئو، Button با یک اسکیت وارد مرکز فناوری شرکت مک‌لارن می‌شود و اتومبیل 650S نقره‌ای‌رنگی را می‌بیند که در حال خروج از یک کامیون باری است. پس از گفتن «لوئیس، تویی؟»، Alonso از او می‌خواهد که سوار شود. لوئیس به Lewis Hamilton، راننده انگلیسی مسابقات فرمول وان اشاره دارد که قبلاً در تیم مک‌لارن بود.

سپس Button متوجه می‌شود که اتومبیل 650S به یک ماشین زمان تبدیل شده و این دو نفر با این اتومبیل فوق‌سریع که موتور V8 ۳٫۸ لیتری توربو دوقلو دارد، تصمیم به مسافرت می‌گیرند.
Button‌پیشنهاد می‌کند که به Brazillian Gran Prix سال ۱۹۹۸ بروند؛ زمانی که افسانه فرمول وان یعنی Ayrton Senna، با استفاده از اتومبیل مک‌لارنی که از موتور هوندا بهره می‌برد، این تیم را از جایگاه ۲۱ به جایگاه دوم رساند و مهارت‌های رانندگی خود را به نمایش گذاشت. اگرچه وی به دلیل تغییر غیرمجاز وسیله نقلیه، از مسابقه حذف شد؛ اما هنوز هم لحظه شگفت‌انگیزی برای مک‌لارن و هوندا محسوب می‌شود.

Alonso پیشنهاد می‌کند به جای سفر به گذشته، به آینده بروند و Melbourne Gran Prix امسال را ببینند. سپس حرکت می‌کنند. احتمالاً فکر می‌کنید اتومبیل اسپرتی که ۰ تا ۶۰ را در عرض ۳ ثانیه می‌رود، سریع‌تر از ۸۸ مایل در ساعتی که در ویدئو نشان داده شده، سرعت دارد؛ اما احتمالاً سیستم Mr.Fusion جدید سنگین‌تر از چیزی است که ما فکر می‌کنیم.

این ویدئوی جالب صرفاً برای ایجاد هیجان برای آنچه در این فصل توسط مک‌لارن ارائه خواهد شد، تهیه شده است. با این حال، اگر یک ماشین زمان فوق‌سریع در اختیار داشته باشیم، احتمالاً ترجیح می‌دهیم تا قبل از این که چند ماه به جلو برویم، نگاهی به تاریخ مسابقات بیندازیم.

 
 
برگرفته از
McLaren 650S
لینک کوتاه