بازدید آنجلینا جولی از اردوگاه پناهندگان حملات داعش در عراق

نویسنده:

۱۰:۰۸:۵۶

آنجلینا جولی روز یکشنبه 25 ژانویه به شمال عراق سفر کرد و به بازدید از اردوگاه‌های پناهندگانی که از حملات داعش گریخته‌اند، پرداخت. جولی که سفیر حسن‌نیت سازمان ملل متحد در امور پناهندگان است، از اردوگاه پناهدگان خانکه در کردستان عراق که به بیش از 2000نفر بزرگسال و کودک پناه داده، بازدید کرد. این افراد در پی حملات داعش، مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند و در چادر زندگی می‌کنند. تنها منبع آب آشامیدنی این پناهگاه، کانتینرهای آبی است که کمیته بین المللی صلیب سرخ به آن‌ها اهدا می‌کند.

به گزارش سازمان ملل، جولی پس از بازدید از این اردوگاه گفت: "در این اردوگاه کودکانی هستند که والدینشان به قتل رسیده‌اند و حالا بدون سرپرست رها شده‌اند. جوان 19 ساله‌ای را دیدم که کار می‌کند و تنها نان آور برای 7 خواهر و برادر دیگرش است. مادرانی را دیدم که فرزندانشان توسط دولت اسلامی ربوده شده‌اند. من به عنوان یک مادر، نمی‌توانم چنین وحشتی را تصور کنم. آن‌ها از فکر این که چه ممکن است بر سر فرزندانشان آمده باشد، در هم شکسته‌اند."

جولی 39 ساله که خود به همراه برد پیت 6 فرزند دارند، همچنین با زنانی ملاقات کرد که توسط دولت اسلامی ربوده شده‌اند و ارتباط با خانواده‌هایشان را از دست داده‌اند. او همچنین به بزرگترین اردوگاه پناهجویان سوری در عراق که به بیش از 5000 نفر پناه داده، سفر کرد.

او گفت: "مردم بی گناه بسیاری قربانی جنگ داخلی در سوریه شده‌اند. من همچنین صمیمانه‌ترین همدردی‌هایم را تقدیم خانواده «هارونا یوکاوا»- گروگان ژاپنی که گفته می‌شود در سوریه کشته شده است-و تمامی خانواده‌ها و قربانیان این اعمال خشونت‌آمیز و بیهوده می‌کنم."
 

برگرفته از
آنجلینا جولی
لینک کوتاه

دیدگاه