محبوبیت آثار بنکسی در حراج‌های هنری

نویسنده:

۱۰:۰۹:۲۰

32 اثر از بنکسی، مشهورترین هنرمند خیابانی، با مبلغی حدود 435000 پوند در حراج بونهامز لندن به فروش رفتند. بیشتر این آثار با قیمتی بسیار بالاتر از آن چه که تخمین زده می‌شد، فروخته شده‌اند.
«پلیس گستاخ» که پلیسی را در حال ناسزا گفتن نشان می‌دهد با بالاترین مبلغ، 32500 پوند به فروش رفت. «مسیح و کیسه‌های خرید» با 22500 پوند در رتبه بعدی و «گُل انداز» با مبلغ 20625، «حالا بخند» و «فستیوال» هر کدام با مبلغ 20000پوند به فروش رفتند. این آثار قبلا متعلق به استیو لازاریدس، صاحب یک گالری هنری بودند و در حراج «آثار هنری معاصر» در کنار آثار هنرمندانی چون کانر هرینگتون و دامین هرست به فروش رسیدند.

گرانترین اثر فروخته شده در این حراجی، اثر «با شیطان برقص» کانر هرینگتون بود که به بالاترین مبلغ، 77500 پوند فروخته شد. ارزش این اثر بین 30000 تا 5000 پوند تخمین زده شده بود.

با فروش کلی بیش از 1 میلیون پوند، این حراج یکی از حراج‌های موفق حساب می‌شود. یکی از سخنگویان حراج بونهامز می‌گوید که این فروش بالا، نشانه واضحی از اهمیت بنکسی، به عنوان چهره‌ای موثر در قلب هنر مدرن است و علاقه و اشتیاق بازار را برای هنر او نمایان می‌کند.

آثار بنکسی هنرمند خیابانی گریزپای اهل بریستول، در حراج‌های هنری چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده و با قیمت‌های بالا به فروش می‌رسند؛ او هویت اصلی و نام خود را پنهان می‌کند.
نمونه‌های از آثار بنکسی:
 


کیت ماس(نسخه امضا شده)


گل‌های آفتابگردان پمپ بنزین

احمق‌ها

کنترل آفات

ملکه پول

کیت ماس

خلیج گوآنتانامو

کودک برگر کینگ

پاسبانان آوُن و سامرست
برگرفته از
آثار بنکسی
لینک کوتاه