ملافه‌هایی که دمای ایده‌آل را برایتان فراهم می‌آورند

نویسنده:

۱۰:۱۲:۵۵

محصولات دیگری که در حوزه خواب وجود دارند، از دستگاه‌های پوشیدنی گرفته تا تشک‌ها، به هنگام کاهش یا افزایش دمای اتاق کاری نمی‌کنند و تنها این اطلاعات را نشان می‌دهند.

طبق گزارش National Sleep Foundation، ۶۵ درجه فارنهایت ایده‌آل‌ترین دما برای خواب است. دستیابی و حفظ این درجه حرارت دشوار است. سیستم رختخواب ۳۷٫۵ این تغییرات را برای شما انجام خواهد داد. پارچه این سیستم که در لباس‌های آدیداس و Under Armour نیز وجود دارد، قبل از این که رطوبت و نمی ایجاد شود، آن را جذب می‌کند.

در این پارچه‌ها یک سری ذرات فعال تعبیه شده که این کار را انجام می‌دهند. این ذرات از شن‌های آتش‌فشانی و کربن فعال‌شده پوست نارگیل ساخته شده است. دکتر Gregory Haggquist در این رابطه می‌گوید: «بیشتر پارچه‌ها، کنش‌پذیر هستند و نمی‌دانند که بدن شما چه می‌خواهد». لوازم رختخواب ۳۷٫۵ که شامل پد تشک، ملافه‌، بالش‌، روتختی و کاور لحاف می‌شود، رطوبت را تبخیر می‌کند و سریع خشک می‌شود.

در مراحل اول خواب، دمای بدن به تدریج افت می‌کند و در ساعت ۴ یا ۵ صبح به کمترین حد خود می‌رسد. عرق کردن یکی از روش‌هایی است که بدن برای تنظیم تغییرات دمایی به کار می‌گیرد؛ اما زمانی که بدن میان تشک و ملافه گیر می‌افتد، دمای اطراف بدن افزایش می‌یابد.

آزمایشگاه Swiss Federal بخش دانش و فناوری پارچه به منظور تست توانایی لوازم رختخواب ۳۷٫۵، از یک ابزار محرک عرق استفاده کرد تا نشان دهد سیستم رختخواب ۳۷٫۵ رطوبت لوازم رختخواب را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد. همچنین طبق ادعای شرکت سازنده این لوازم، رطوبت باعث می‌شود که گرما، بیشتر احساس شود و سرما، سردتر به نظر برسد. در نتیجه حذف رطوبت باعث می‌شود که کیفیت خواب شما به صورت خودکار بهبود یابد.

آیا می‌خواهید این لوازم را تست کنید؟ کل این سیستم از جمله بالش‌ها بیش از ۳۰۰ دلار هزینه دارد؛ اما شما می‌توانید تنها ملافه‌ها را با قیمت ۷۰ دلار تهیه کنید.
 

برگرفته از
دمای ایده‌آل
لینک کوتاه

دیدگاه