پاناسونیک به بازار POS های موبایلی وارد شد

نویسنده:

۱۲:۴۸:۴۵

پاناسونیک این دستگاه را به عنوان اولین مدل از نوع خودش ارائه کرد: یک دستگاه تبلت به صورت POS موبایلی همه کاره 7 اینچی، با سیستم عامل ویندوز 801 برای محیط فروشگاه ها. ویژگی های این تبلت عبارتند از: یک اسکنر مجهز به EMV که در آن تعبیه شده (بدون دانگل جداگانه) به همراه یک پین پد (صفحه وارد کردن رمز عبور)، یک اسکنر برای خواندن نوار مغناطیسی کارت ها و هم چنین قابلیت پذیرش پرداخت های موبایلی مبتنی بر NFC و این امکان به وسیله آنتنی برقرار شده است که در اطراف دستگاه امکان با برقراری NFC را به وجود آورده است.
 
دلپذیرترین ویژگی این دستگاه، طراحی ظاهری آن است که پس از خط تولید لپ تاپ ها و تبلت های پاناسونیک برای محیط های صنعتی و کارگاهی ساختمان سازی، مدلسازی شد. دستگاه Thoughpad FZ-R1 برای محیط فروشگاه ها طراحی شده است؛ زیرا محیط فروشگاه به دلیل امکان آسیب دیدن و ضربه خوردن تبلت، مکان مناسبی برای تبلت های مشتریان نیست.
 
دن دیلیبرتی، مدیر ارشد توسعه تبلت ها و سیستم های پرداخت در شرکت پاناسونیک، آمریکای شمالی، به موبایل پیمنتز تودی در این باره گفت: « بسیاری از فروشگاه ها در حال آزمایش دستگاه های جانبی هستند و به ما می گویند که آن دستگاه ها برای شرایط محیط فروشگاه مناسب نیستند. بسیاری از آن ها اظهار می دارند: پرداختن 200 دلار برای یک تبلت برای مشتریان زیاد اهمیتی ندارد و زمانی که آن تبلت شکست، یک دستگاه دیگر می خرند. مشکل در چندین ماه گذشته و زمانی آغاز شد که تبلت ها با دستگاه های جانبی دیگری که خریداری شدند سازگاری نداشت. بنابراین آن ها باید چندین نسخه از یک تبلت را می خریدند و شاید چندین نسخه از دستگاه های جانبی نیز مورد نیاز بود که این خود به کابووسی تبدیل می شود.»

دستگاه های جانبی مورد نظر دن دیلیبرتی معمولا همان دستگاه هایی هستند که توزیع کننده ها آن ها را سازگار با یک تبلت ارائه می کنند. هنگامی که فروشگاه ها یک تبلت جدید خریداری می کنند؛ اغلب مجبورند این دستگاه ها را نیز تعویض نمایند تا با تبلت جدید سازگار باشد. دن دیلیبرتی می گوید دستگاه Thoughpad FZ-R1 حداقل بین 3-5 سال کار می کند و با ابزارهای جدید سازگار است.
پاناسونیک، این دستگاه را در سال جاری در اختیار فروشندگان قرار می دهد؛ اما تاریخ ارائه آن تا قبل از ماه اکتبر و اجرای استاندارد EMVاست. از آنجایی که این دستگاه سیستم عامل ویندوز 801 دارد؛ فروشندگان می توانند اپلیکیشن های خود را بر روی آن بارگذاری کنند.

دن دیلیبرتی می گوید: « ممکن است فروشگاه ها تا آخر سال 2015 هم با EMV سازگار نشوند. اما آن ها چیزی برای اثبات آینده نیاز دارند. آن ها می خواهند بدانند که تکنولوژی خریداری شده امروز آن ها در 5 سال آینده نیز قابل استفاده می باشد یا خیر.»

وی افزود: « در حال حاضر، شرکت پاناسونیک، دستگاه Thoughpad FZ-R1 را به فروشگاه های رده اول ارائه می کند. یک محیط ایده آل فروشگاهی برای تبلت های معمولی، مکانی است که دستگاه با شرایط فروشگاه هماهنگ باشد.» دن دیلیبرتی معتقد است؛ تبلت های معمولی برای آن دسته از بخش های تجاری که اشیای بزرگی مانند لوازم منزل و تجهیزات ورزشی می فروشند مناسب است. اما پاناسونیک تبلتی ارائه می کند که برای فروشگاه های اشیای کوچک و متوسط نیز مناسب باشد.
برگرفته از
POS
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه