شرکت سوئدی زیر پوست کارمندانش ریز‌تراشه می‌کارد + ویدیو

نویسنده:

۰۱:۴۶:۲۱

این ریزتراشه RFID که به اندازه‌ی یک شن است برای باز کردن درب‌‌‏ها، ورود به قسمت‌‌‏های مختلف و استفاده از دستگاه کپی کاربرد دارد. قرار دادن تراشه در زیر پوست کارمندان لازم است با رضایت آنان انجام شود.

این شرکت اعلام داشت که ریزتراشه از «مرکز زمین لرزه» تکنولوژی پیشرفته در استکهلم است و امیدوار است تمام ۷۰۰ کارمندانش این ریزتراشه را استفاده کنند.

ریز‌‌‏تراشه حاوی اطلاعات شخصی می‌باشد که فقط از فاصله‌ی کوتاهی قابل دسترسی است.

یکی از مسئولین شرکت سوئدی اعلام داشت که: «امروزه برای انجام هر کاری به رمزعبور و اسم‌کاربری نیاز داریم. این ریزتراشه که فقط با لمس دست کار می کند، واقعا کارها را راحت می‌کند. باید این تکنولوژی را به درستی درک‌ کنیم زیرا تمام شرکت‌های دولتی و بزرگی مثل اداره مالیات، گوگل و فیس‌‌‏بوک به سمت استفاده از این نوع کارت‌شناسائی خواهند رفت.»
بی‌‌‏بی‌‌‏سی تصمیم گرفت در طی نظر سنجی نظرات کارمندان خود را جمع آوری کند. بسیاری از کارمندان در استفاده از ریز تراشه قاطعانه ابراز مخالفت کردند.

یکی از گزارشگران بی‌بی‌سی نیز که این ریزتراشه را زیر پوست خود کار گذاشته بود گفت: «اصلا طبیعی نیست. من باید برای استفاده از دستگاه کپی دستم را در حالتی غیر‌‌‏عادی نگه دارم.»
بر طبق اسناد از نظر تئوری این ریزتراشه سریع‌تر، ارزانتر و معتبرتر از شناسنده‌هائی مثل اثر انگشت یا چهره نگاری است.

هنگامی که سیگنالی با فرکانس امواج رادیویی به این ریزتراشه برخورد می‌‌‏کند، شماره شناسایی منحصربفردی که رمز عبور محسوب می‌‌‏شود و طولانی و غیرقابل حدس است را ارسال می‌‌‏کند. این شرکت ادعا می‌‌‏کند که شخصی که فراموش می‌‌‏کند جیب‌هایش را خالی کند یا کارت‌‌‏های شناسایی، دسته‌کلید و سوئیچ ماشین یا اطلاعات شخصی کامپیوترش را حفظ کند، با استفاده از این ریزتراشه می‌‌‏تواند با یک حرکت دست همه را انجام دهد.

 
برگرفته از
ریز‌تراشه
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “شرکت سوئدی زیر پوست کارمندانش ریز‌تراشه می‌کارد + ویدیو”