جلد ششم «ترانه یخ و آتش» امسال منتشر نمی‌شود

نویسنده:

۰۴:۰۵:۵۴

جلد ششم از مجموعه کتاب‌های فانتزی محبوب «نغمه یخ و آتش» نوشته جورج آر.آر مارتین، امسال منتشر نخواهد شد. به گفته جین جانسون، ناشر کتاب‌های مارتین در انتشارات هارپر کالینز، ادامه کتاب «رقصی با اژدهایان»(A Dance With Dragons) که در سال 2011 به چاپ رسید، در سال جاری چاپ نخواهد شد. او در مصاحبه‌ای به گاردین گفت:  "این مجموعه کتاب‌ها بسیار پیچیده هستند و تمرکز بالایی برای نوشتن آن‌ها لازم است. طرفداران این کتاب‌ها، باید از این موضوع که از این که بلندی هر کتاب این مجموعه 2 یا 3 برابر کارهای دیگر نویسندگان است، قدردان باشند."

اما این انتشارات برای از دست ندادن طرفدارانش و ناامید نکردن آنان، قول انتشار نسخه‌های تصویرسازی شده 3 کتاب دیگر از این مجموعه «The Hedge Knight»(شوالیه پرچین)، «The Sworn Sword»(شمشیر قسم خورده) و «The Mystery Knight»(شوالیه مرموز) را در ماه اکتبر داده است. داستان این سه گانه که «شوالیه هفت پادشاهی» نام دارد، یک قرن پیش از حوادث مجموعه «ترانه یخ و آتش» اتفاق می‌افتد و با سلطنت خاندان تارگرین بر روی تخت پادشاهی آهنی آغاز می‌شود.

به گفته جانسون، این سه کتاب به قلم «گری جیانی» در سبکی کلاسیک و سیاه و سفید تصویرسازی خواهند شد. این سه گانه، احتمالا کمی طرفداران مشتاق و منتظر کتاب جدید را آرام خواهد کرد؛ بسیاری از آنان، شایعاتی را در مورد انتشار کتاب ششم در ماه دسامبر منتشر کردند، اما مارتین سال گذشته در پستی در وبلاگش نوشت: "می‌دانم که افراد بسیاری منتظر هستند، چقدر منتظر مانده مانده‌اند و چقدر مشتاق هستند. من هنوز در حال نوشتن «بادهای زمستان» هستم و وقتی تمام شد، خبر آن را در وبلاگم اعلام می‌کنم و آن هم پستی بدون معما و کد و مفاهیم مخفی خواهد بود. واضح و روشن اعلام می‌کنم که نوشتن آن تمام شده است."

با این حال طرفداران این مجموعه، می‌توانند منتظر تماشای فصل پنجم اقتباس تلویزیونی این کتاب‌ها، «بازی تاج و تخت» باشند که در 13 آوریل پخش خود را آغار می‌کند.

 

برگرفته از
ترانه یخ و آتش
لینک کوتاه

دیدگاه