جنگ ستارگان در موزه مادام توسو

نویسنده:

۰۷:۲۴:۱۱

مجسمه مومی تکمیل شده‌ای از استاد جدای یودا به یکی از استودیوهای این موزه در لندن آورده شده تا طراحان این موزه، صحنه‌ای از محل زندگی این شخصیت را در مرداب‌های سیاره داگوبا(که در اپیزود پنجم جنگ ستارگان: امپراتوری ضربه می‌زند نشان داده شده)به واقعیت تبدیل کرده و بسازند.

موزه مادام توسو 11 صحنه به یاد ماندنی از اپیزودهای 1 تا 6 مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان را بازسازی خواهد کرد و در آن‌ها 16 قهرمان و ضدقهرمان را خواهیم دید. از جمله این صحنه‌ها، یودا در مرداب‌های داگوبا، لوک اسکای واکر و دارت ویدر در سیاره ستاره مرگ و شاهزاده خانم لیا در اتاق پادشاهی جابا هستند.

با اینکه مجسمه یودا تنها 66 سانتیمتر بلندی دارد، مجموعه‌ای از 10 هنرمند مجسمه ساز بیش از 4 ماه بر روی آن کار کرده، و برای خلق آن از اندازه‌گیری‌های دقیق با استفاده از منابع و طراحی‌های اولیه استفاده شده در فیلم‌ها و یکی از مدل‌های اصلی فیلم، کمک گرفته‌اند.

هنرمندان موزه مادام توسو هم اکنون مشغول کار بر روی دیگر صحنه‌های این مجموعه فیلم‌های محبوب هستند تا آن‌ها را به دنیای واقعی بیاورند و لذت تجربه‌ای جدید را به طرفداران مشتاق ببخشند.

موزه مادام توسو موزه مشهوری است که مرکز آن در شهر لندن، انگلستان قرار دارد. در این موزه تندیس‌های مومی افراد مشهور و تاریخ‌ساز، ساخته و نگهداری می‌شوند و چنان به واقعیت شبیه‌اند که حیرت بازدیدکنندگان را بر می‌انگیزند. این موزه توسط مادام توسو در سده هیجدهم میلادی پایه‌گذاری شد. موزه‌های «مادام توسو» یکی از دیدنی‌های شهرهای مهم جهان هستند. مادام توسو به همراه پسرانش تا هنگام مرگش در سن ۸۹ سالگی نمایشگاه تندیس‌های مومی را اداره می‌کرد. آخرین تندیسی که او پیش از مرگ به اتمام رساند پرتره‌ای از خود است.
 

برگرفته از
موزه مادام توسو
لینک کوتاه

دیدگاه