عضویت افتخاری آکادمی بفتا برای کارگردان «آقای ترنر»

نویسنده:

۰۵:۴۸:۳۶

مایک لِی کارگردان بریتانیایی، به جای جایزه بهترین کارگردان، عضویت افتخاری آکادمی بفتا را دریافت خواهد کرد. این مراسم در روز یکشنبه، هشتم فوریه در خانه اپرای سلطنتی لندن برگزار می‌شود.

مایک لی 71 ساله می‌گوید که از اینکه بزرگ‌ترین افتخار این آکادمی به او اعطا خواهد شد تحت تأثیر قرار گرفته و شگفت زده، خشنود است. او در سال 1996، جایزه بفتای «سهم برجسته‌ کمک به سینمای بریتانیا» را از آن خود کرد.

آماندا بری مدیر کل اجرایی آکادمی بفتا، مارک لی را کارگردانی «نوآور و بی همتا» توصیف کرده است. فیلم «آقای ترنر» که داستان زندگی نقاش انگلیسی «جی.ام.دبلیو ترنر» است، نقدها و بازخوردهای بسیار مثبتی از طرف منتقدان سینما دریافت کرد، اما این فیلم در هیچ رشته مهم جوایز بفتا، از جمله بهترین فیلم و بهترین فیلم بریتانیایی نامزد نشده است. بازیگر اصلی این فیلم «تیموتی اسپال» نیز که سال گذشته برای بازی در این نقش موفق به دریافت جایزه در جشنواره فیلم کن شد توسط بفتا نادیده گرفته شده است. او در مصاحبه‌ای گفت: "من واقعا ناامید شدم. من فکر می‌کنم که مردم منتظر بودند تا نامزد دریافت جایزه بشوم و ناگهان تمامی فکر و ذکر شما این موضوع می‌شود و وقتی این اتفاق نمی‌افتد، خب شما باید بی خیال همه چیز بشوید و دیگر به آن فکر نکنید."

«آقای ترنر» تنها در بخش‌های فیلمبرداری، طراحی لباس، طراحی گریم، و تولید نامزد شده و در 4 بخش مراسم اسکار نیز نامزد دریافت جایزه گشته است.
مایک لی که تا به حال 5 بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده، به دیگر هنرمندانی چون آلفرد هیچکاک، چارلی چاپلین، مارتین اسکورسیزی و هلن میرن می‌پیوندد که عضویت آکادمی بفتا را دریافت کرده‌اند.
 

برگرفته از
آقای ترنر
لینک کوتاه

دیدگاه