دیمین هرست: «عشق دوای درد دنیاست!»

نویسنده:

۰۲:۴۸:۳۰

دیمین هرست هنرمند بریتانیایی، که ثروتمندترین هنرمند این کشور با ثروت حدودی 215 میلیون پوند نیز هست، نمایشگاه روبازی به مناسبت روز ولنتاین ترتیب داده است.
هرست به ایندیپندنت می‌گوید: "عشق چیز زیبایی است و به نظر من، پادزهر کوچکی در مقابل نفرت و بیزاری و وحشت‌های این دنیاست."
از این هنرمند که از دیگر آثار شاخص او می‌توان به 1400 نقاشی نقطه‌ای اشاره کرد، معمولا به عنوان کودک نا به فرمان صحنه هنر بریتانیا یاد می‌شود. او در سال 2012، بعد از اینکه 9000 پروانه در چیدمان «In and Out of Love» او در موزه هنر مدرن تیت لندن جان دادند، مورد انتقاد شدید قرار گرفت. کوسه‌ها، گاوها، گوسفندان و حتی یک گورخر هم قربانی آثار او شده و در تانک‌های فرمالدهید قرار گرفته‌اند.

اما در این نمایشگاه جدید او فقط بر روی «تم عشق» کار کرده و آثارش شامل چاپ‌هایی قلبی شکل هستند که هرکدام با یک پروانه تزیین شده‌اند، همچنین قرص‌هایی به شکل قلب و قلبی که تیر از میان آن رد شده و در شیشه آبنبات قرار گرفته است هم دیده می‌شوند.

پل استاپلر، مسئول برگزار کننده این نمایشگاه می‌گوید: "دیمین هرست همیشه به عشق اعتقاد داشته و این موضوعی معمول در کارهایش است. عشق و عاشق بودن هیچ اشکالی ندارد و او دوست دارد که این موضوع را در آثارش به نمایش بگذارد.

بسیاری الماس را مناسب‌ترین هدیه برای ولنتاین می‌دادند، اما ممکن است با دیدن جسمه «به عشق به خدا» هرست در افکار خود تجدید نظری کنند. در سال ۲۰۰۷ دیمین هرست اثری با نام «به عشق خدا» ساخت که به‌عنوان گران‌قمیت‌ترین اثر متعلق به یک هنرمند زنده شناخته می‌شود و بهای آن پنجاه میلیون پوند برآورد شده‌است. «به عشق خدا» قالبی پلاتینی از جمجمه یک انسان قرن هجدهمی است که با هشت هزار و ششصد و یک قطعه الماس، به ارزش تقریبی چهارده میلیون پوند، به‌طور کامل پوشانده شده‌است. 
برگرفته از
عشق
لینک کوتاه

دیدگاه