بازیابی عکس‌های گم‌شده در آیفون و گوشی‌های اندروئید

نویسنده:

۱۲:۵۳:۰۲

دلیل اصلی برای این‌که آیفون یکی از محبوب‌ترین دوربین‌ها در فلیکر (مقام دوم بعد از دوبین‌های کانون) محسوب می‌شود، این است که اپل مدت‌ها پیش از این تشخیص داد که مردم واقعاً دوست دارند که با گوشی خود عکس‌برداری کنند؛ و به همین دلیل مدام در تلاش بوده است که کیفیت دوربین‌ها را در آی‌پد و آیفون از زمان آغاز عرضه‌ی آن‌‌ بهبود بخشد.

همچنین تولید کنندگان دیگر گوشی‌های همراه، گوشی‌های هوشمندی عرضه کرده‌اند که به طور مداوم از نظر عکس‌برداری و ثبت ویدئوها بهتر عمل می‌کند.

ولی این‌که بتوانید به طور آنی با گوشی خود عکس بگیرید ممکن است شما را با مشکلات بالقوه‌ای مواجه کند؛ مانند حذف تصادفی عکس‌ها از سیستم حافظه‌ی موجود در داخل گوشی و یا قابل تعویض توسط کاربر.

برای افرادی که هرگز از عکس‌ها و ویدئوهای خود پشتیبانی تهیه نمی‌کنند و یا به ندرت این کار را انجام می‌دهند، حذف تصادفی فایل ممکن است به حوادث ناگواری، اگرچه کوچک، منجر شود.

اما خوشبختانه روش‌هایی وجود دارد که این امکان را فراهم می‌کند که فایل‌های گم‌شده را از آیفون، گوشی‌های اندروئید و دستگاههایی که از کارت‌های حافظه‌ی عادی برای ذخیره‌سازی عکس و کلیپ‌های ویدئو استفاده می‌کند، بازیابی کرد. سایت Re/code مقاله‌ی مفیدی تهیه کرده است که جزئیات لازم را در مورد ابزارهای ضروری که به شما امکان می‌دهد خود به انجام چنین بازیابی‌ای اقدام کنید، به همراه دارد.

پرواضح است که خدمات تخصصی‌تری نیز برای بازیابی فایل‌ها موجود است؛ تنها ممکن است به نسبت پرهزینه‌تر باشد.

این مقاله روش‌های مختلفی را توصیف می‌کند که مختص آیفون و یا اندروئید است؛ و یا مختص دستگاههای ذخیره‌سازی معمول مانند کارت‌های حافظه می‌شود.

برخی از این روش‌ها شامل «گشتن در پوشه‌ی درست» است؛ درحالی‌که برخی شامل روش‌های پیچیده‌تر بوده و نیازمند استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی بازیابی می‌شود.

یکی از نخستین کارهایی که باید در مورد کارت‌های حافظه، پس از این‌که متوجه شدید عکس‌های ذخیره شده‌ی شما از دست رفته، انجام دهید این است که هیچ چیز دیگری بر روی آن ننویسید. این‌که آن فایل‌ها را حذف کرده‌اید به این معنی نیست که داده‌ها هنوز آنجا نیستند.

سیستم تنها آن نواحی‌ را که این داده‌ها در آن ذخیره شده بود برای نوشتن هر نوع دیگری از داده‌ها مناسب تشخیص می‌دهد.

تمام مراحل دیگر با جزئیات همراه با اپ‌های بازیابی که ممکن است برای ذخیره‌ی عکس‌های گم‌شده نیاز داشته باشید، در اینجا آورده شده است.

برگرفته از
بازیابی
لینک کوتاه

دیدگاه