چهارمین عضو خانواده Cayman

نویسنده:

۰۹:۱۱:۳۰

از زمان معرفی کوپه Cayman، تصور می‌شد که شرکت پورشه جلوی پیشرفت این اتومبیل را از قصد گرفته تا در حیطه ۹۱۱ وارد نشود.

با این حال، این تصورات دیگر معنی ندارد. Cayman GT4 پورشه که مدت‌ها منتظر آن بودیم، Cayman‌ را به مرحله جدیدی وارد کرده؛ زیرا یک سری به‌روزرسانی در زمینه عملکرد آن صورت گرفته است.
گرایش فعال GT4 از اسپویلر عقب، نوار شکاف جلو و تغییرات آئرودینامیکی دیگری که برای افزایش فشار به زمین اعمال شده‌اند، مشخص می‌شود.

قدرت این اتومبیل از یک موتور فلت ۶ و ۳٫۸ لیتری که در 911 Carrera S وجود دارد و تنها به صورت ۶ دنده دستی ارائه می‌شود، تأمین می‌شود. این موتور ۳۸۵ اسب بخار توان دارد و در عرض ۴٫۲ ثانیه از ۰ به ۶۰ مایل بر ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت این اتومبیل ۱۸۳ مایل بر ساعت است.

سیستم تعلیق این اتومبیل حدود ۳۰ میلی‌متر از Cayman استاندارد پایین‌تر است. این سیستم تعلیق و سیستم ترمز آن از بخش‌هایی از 911 GT3 بهره می‌برند و باعث می‌شوند GT4، پیست Nurburgring Nordschliefe آلمان را در عرض ۷ دقیقه و ۴۰ ثانیه طی کند.

به منظور پیشگیری از لیز خوردن راننده و سرنشین به هنگام پیچیدن در پیچ‌های تند، GT4 از صندلی‌های اسپرت بسیار محکم و یک فرمان اسپرت برخوردار است. داخل این اتومبیل دارای ترکیبی از چرم و Alcantara است.
این اتومبیل رسماً در نمایشگاه اتومبیل ژنو سال ۲۰۱۵ در ماه مارس معرفی شده و در ماه جولای در آمریکا عرضه خواهد شد. قیمت این اتومبیل از ۸۵٬۵۹۵ دلار شروع می‌شود.

 
 
برگرفته از
Cayman GT4
لینک کوتاه

دیدگاه