ممنوعیت فیلمبرداری فیلم‌های اکشن در پاریس

نویسنده:

۰۷:۰۷:۰۱

مقامات پلیس پاریس اعلام کردند که «هنرپیشگان در لباس پلیس و یونیفرم، ممکن است مورد حمله تروریست‌ها قرار بگیرند.» این ترس از وقوع حملات تروریستی، در پی حمله‌ای که به دفتر مجله فکاهی شارلی ابدو انجام شد و در آن 20 نفر از جمله 3 نفر از عاملان آن کشته شدند، پایه گرفته است.

پاریس پایتخت فرانسه، همواره شهری محبوب برای فیلمسازان بوده  است؛ اما حالا پلیس می‌گوید که فیلمبرداری صحنه‌هایی چون صحنه تعقیب و گریز  فیلم لوسی(ساخته لوک بسون) دیگر در این شهر امکان پذیر نیست.

سیلوی بارناد، مقام پلیسی که مسئول دادن اجازه برای فیلمبرداری در سطح شهر است، به آسوشیتد پرس گفت: "مشکلی که در فیلمبرداری این فیلم‌های اکشن وجود دارد، این است که در آن‌ها بازیگران لباس فرم می‌پوشند و ممکن است مورد حمله توریست‌ها قرار بگیرند. همچنین دیدن بازیگران در این لباس‌ها در چنین زمان حساسی، ممکن است مردم شهر را سردرگم کند."

همچنین فیلمبرداری در مکان‌های مذهبی و مدارس نیز، در پی برنامه‌های اضطراری امنیتی ممنوع اعلام شده است. سیلوی برناد می‌گوید که مشخص نیست این محدودیت‌ها تا چه زمانی اعمال خواهند شد.

از فیلم‌های اکشنی که قسمتی از آن‌ها در پاریس فیلمبرداری شده، می‌توان به «هویت بورن»، «ربوده شده»، «لبه فردا»(با بازی امیلی بلانت و تام کروز)، «رونین» و «راز داوینچی» اشاره کرد.
 

برگرفته از
فیلم‌های اکشن
لینک کوتاه