مدیر شرکت سونی پیکچرز، از سمت خود کناره‌گیری می‌کند

نویسنده:

۰۷:۰۹:۵۷

شرکت سونی روز چهارشنبه با اعلام این خبر، گفت که پاسکال همچنان در این شرکت خواهد ماند و شرکت تولید و تهیه کنندگی جدیدی را در داخل شرکت سونی بازگشایی خواهد کرد.
در طی حمله سایبری به شرکت سونی پیکچرز که در 24 نوامبر سال گذشته میلادی رخ داد، سیستم کامپیوتری این شرکت از کار انداخته شد و بسیاری از مدارک حساس این شرکت به سرقت رفتند. اف بی آی بعد از تحقیقات گسترده، به این نتیجه رسید که این حمله از طرف کره شمالی و در پاسخ به اکران فیلم کمدی «مصاحبه» انجام شده است.

ایمی پاسکال 56 ساله، در پی افشای ایمیل‌های شخصی‌اش که حاوی شوخی‌های نژاد پرستانه بودند به صورت رسمی و عمومی عذرخواهی کرد؛ او در ایمیلی به اسکات رودین(یکی از تهیه کنندگان هالیوودی) حتی با باراک اوباما رییس جمهور آمریکا شوخی کرده و نوشته بود که او فقط فیلم‌هایی با کاراکترهای سیاهپوست مثل «جانگو» و «12 سال بردگی» را دوست دارد؛ او در این ایمیل از آنجلینا جولی نیز انتقاد کرده بود.

بعد از این رسوایی‌ها، پاسکال با تعدادی از رهبران سیاهپوست دیدار و عذرخواهی کرد. او گفت که او این سخنان را بدون فکر و با عجله بیان کرده، و بیش از همه از خودش ناامید شده است: "من نمی‌خواهم بعد از 30 سال سابقه کاری، با چنین ایمیل‌های شرم آوری شناخته شوم."

ایمی پاسکال به همراه دیگر مدیر شرکت سونی مایکل لینتون، سمت مدیریت سونی را از سال 2006 برعهده داشته است. او به عنوان یکی از قدرتمندترین زنان و مدیران اجرایی مونث هالیوود شناخته می‌شود و از محبوبیت بالایی بین فیلم‌سازان برخوردار است. در سال‌های گذشته، فیلم‌های موفقی چون «Zero Dark Thirty»، «American Hustle»، «Moneyball»، «The Social Network» زیر نظر او ساخته شده‌اند.
 

برگرفته از
سونی پیکچرز
لینک کوتاه

دیدگاه