آغاز ساخت Bolt در سال ۲۰۱۶

نویسنده:

۰۷:۱۰:۳۷

در زمان معرفی شرکت شورلت به سرعت مسئله قیمت را مطرح کرد و اظهار داشت که Bolt در ۵۰ ایالت به فروش خواهید رسید؛ اما در مورد زمان تولید نسخه واقعی این اتومبیل صحبتی نکرد.
این امر باعث شد تا تصور شود به این زودی‌ها Bolt تولید نمی‌شود؛ اما حالا طبق گزارش Automotive News، تولید این اتومبیل الکترونیکی قبل از تاریخ عرضه آن در سال ۲۰۱۷، یعنی در سال ۲۰۱۶ آغاز خواهد شد.

طبق گزارش منابع نامشخص، Bolt در کارخانه General Motors در Orion Township Michigan در نزدیکی دیترویت ساخته خواهد شد. همچنین یک اتومبیل با نشان Opel نیز ساخته خواهد شد. این کارخانه در حال حاضر، Chevy Sonic و Buick Verano را می‌سازد.

این خبر منطقی به نظر می‌رسد؛ زیرا پیش‌بینی می‌شود Bolt از پلت‌فرم به‌روزرسانی شده اتومبیل‌های کوچک یعنی Gamma استفاده کند که در Sonic جدید به کار خواهد رفت.
شرکت شورلت قصد دارد این اتومبیل را با قابلیت طی محدوده‌ای ۲۰۰ مایلی و با قیمتی نزدیک ۳۰٬۰۰۰ دلار به فروش برساند.
به نظر می‌رسد این قیمت و محدوده باعث می‌شود Bolt با Tesla Model 3 که ادعای محدوده‌ای ۲۰۰ مایلی و قیمتی ۳۰٬۰۰۰ دلاری دارد، به رقابت بپردازد.

طبق اخبار، این شرکت پیش‌بینی می‌کند که سالانه ۲۵ الی ۳۰ هزار دستگاه از این اتومبیل بفروشد که احتمالاً رقم بزرگی برای اتومبیل‌های الکترونیکی محسوب می‌شود. Volt شرکت شورلت در سال ۲۰۱۴ کمتر از ۱۹٬۰۰۰ دستگاه فروخت.

احتمالاً سبک و پوشش داخلی اتومبیل کانسپت Bolt به هنگام تولید کمی تغییر کند. همچنین ممکن است نام دیگری برای آن انتخاب شود؛ زیرا از همین حالا انتقادهای زیادی از نام Bolt صورت گرفته است. 
 
 
برگرفته از
Bolt
لینک کوتاه