حضور دیوید بکهام در مراسم اهدای جوایز بفتا ۲۰۱۵

نویسنده:

۰۷:۱۱:۲۶

دیوید بکهام 39 ساله، بازیکن سابق تیم‌ منچستر یونایتد و ستاره تیم رئال مادرید، یکی از ستارگانی خواهد بود که بر روی فرش قرمز مراسم اهدای جوایز بفتا در روز یکشنبه حضورخواهد داشت.
از دیگر افراد مشهور و بازیگرانی که در این مراسم حضور دارند می‌توان به ریس ویترسپون، کایرا نایتلی، ادی ردمین، بندیکت کامبربچ، ناتالی دورمر و روزاموند پایک اشاره کرد.

مراسم بفتای امسال توسط استفان فرای مجری محبوب تلویزیونی انگلیسی میزبانی می‌شود و در مرکز لندن، در سالن رویال اوپرا هاوس برگزار خواهد شد.  در مراسم امسال، مایک لِی، کارگردان خوش نام و با سابقه بریتانیایی که فیلم «آقای ترنر» را کارگردانی کرده، افتخار عضویت در آکادمی بفتا را دریافت خواهد کرد. قبل از او افرادی چون چارلی چاپلین، آلفرد هیچکاک، استیون اسپیلبرگ، لارنس اولیویر، الیزابت تیلور و جودی دنچ به عضویت این آکادمی درآمده بودند. سال گذشته، هلن میرن این افتخار را دریافت کرد.

جایزه سینمایی بَفتا نام مراسمی است که هر ساله توسط آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا (British Academy of Film and Television Arts) برگزار می‌شود. جایزه بفتا معمولاً به عنوان پیش زمینه‌ای برای جایزه اسکار در نظر گرفته و از سال ۲۰۰۸ این جشنواره در خانه اپرا رویال برگزار می‌شود. این مراسم پیش از آن در «سینمای لایسِستر اسکوئر اودیئون» در میدان لایسِستر لندن برگزار می‌شد.

از جمله فیلم‌های که امسال برای دریافت جایزه بهترین فیلم نامزد شده‌اند، می‌توان به فیلم‌های «بردمن»، «پسربچگی»، «هتل بزرگ بوداپست»، «بازی تقلید» و «نظریه همه چیز» اشاره کرد.

 

برگرفته از
دیوید بکهام
لینک کوتاه