اولین ساعت هوشمند Swatch

نویسنده:

۰۷:۱۳:۱۰

شرکت ساعت‌سازی سوئیسی Swatch به دلیل ارائه ساعت‌های عادی و نسبتاً مقرون‌به‌صرفه معروف است. حالا مدیرعامل این شرکت، Nick Hayek تأیید کرده که این شرکت طی ۳ ماه آینده پا به دنیای ساعت‌های هوشمند خواهد گذاشت.

طبق گزارش Bloomberg، ساعت هوشمند Swatch از طریق NFC به مکالمه خواهد پرداخت. همچنین برای پرداخت از طریق ساعت هوشمند نیز از قابلیت NFC استفاده خواهد شد. با این حال، هنوز مشخص نیست که این ویژگی چه عملکردی از خود نشان خواهد داد. مدیرعامل این شرکت اظهار داشته که شرکت Swatch در حال مذاکره با شرکت‌های دیگر برای همکاری است. این ساعت هوشمند هم با ویندوز و هم با اندروید سازگار خواهد بود؛ اما ظاهراً با iOS اپل کار نخواهد کرد.

با این حال، جالب‌ترین بخش خبر این است که این ساعت هوشمند نیاز به شارژ ندارد. Hayek مشخص نکرد که چگونه چنین چیزی ممکن است؛ اما دو حالت ممکن است وجود داشته باشد. حالت اول این است که این ساعت خودکار است و از یک مولد برق بهره می‌برد و مولد برق از طریق حرکت یک پروانه نامدور می‌چرخد. این پروانه از طریق حرکت بازوی کاربر حرکت می‌کند. حالت دوم این است که از یک باتری ساعت بهره می‌برد که گاهی بین ۶ ماه الی ۱ سال دوام می‌آورد و نیازی به تعویض ندارد.

شرکت Swatch برای ارائه این ساعت هوشمند کاملاً آماده و مجهز است. ساعت‌هایی که توسط شرکت همکارش یعنی Tissot ساخته شده‌اند، سال‌هاست که دارای صفحه لمسی و حسگرهای ضروری مانند قطب‌نما و فرازسنج هستند. با این حال، Swatch تنها ساعت‌ساز بزرگی نیست که می‌خواهد به دنیای ساعت‌های هوشمند وارد شود. پیش‌بینی می‌شود اولین ساعت هوشمند TAG Heuer قبل از اتمام سال ۲۰۱۵ ارائه شود و شرکت Montblanc نیز محصول مختص خود در زمینه ساعت‌های هوشمند را دارد که e-Strap نام دارد.

Hayek جزئیات قیمت این ساعت را اعلام نکرد؛ اما زمان عرضه این ساعت، باعث می‌شود که رقیبی برای ساعت اپل به وجود آید. ساعت اپل در ماه آوریل ارائه خواهد شد. یکی از نکات مثبتی که ساعت Swatch دارد و باعث ایجاد برتری نسبت به ساعت اپل می‌شود، عمر باتری آن است که بسیار چشمگیر است.

 

برگرفته از
Swatch
لینک کوتاه

دیدگاه