بازگشت ون Volkswagen

نویسنده:

۰۶:۰۴:۴۴

شرکت VW قصد دارد تا در نمایشگاه ژنو یک ون کوچک به عنوان نسل چهارم Caddy معرفی کند که در دسته ون‌های کوچک اروپا به رقابت خواهد پرداخت.

تصویر اصلی نسل سوم Caddy در مدل جدید تغییر نیافته؛ اما به لطف چراغ‌های جلوی زاویه‌دار، ظاهری تیزتر پیدا کرده است. این چراغ‌ها از اتومبیل Polo، هاچ‌بک بسیار کوچک مختص اروپا الهام گرفته شده است. این ون دارای یک گریل رادیاتور سه میله است. در قسمت عقب ون جدید، یک دریچه وجود دارد که باعث افزایش فضای بخش بار شده و لامپ‌های عقب کوچک و مستطیلی شکلی به چشم می‌خورد.

این ون نیز همانند مدل قبلی به عنوان یک ون یکپارچه ارائه خواهد شد که بیشتر به دنبال مشتریانی از دنیای کسب‌وکار است. همچنین یک مدل این ون که Kombi نام دارد، به عنوان یک اتومبیل ۵ نفره برای خانواده‌هایی که زندگی شلوغ و فعالی دارند، مناسب است. شرکت VW هنوز مشخص نکرده که این مدل‌ها چند دنده خواهند داشت.

طراحان این ون، یک داشبورد منظم و ساده طراحی کرده و بخش کلیدابزار را تا حد ممکن کوچک ساخته‌اند. یک سیستم Infotainment که دارای صفحه لمسی است، با پرداخت هزینه‌ای اضافی در مدل‌هایی که تزئینات خاصی دارند، ارائه می‌شود. مدل‌های مختص حمل مسافر دارای تزئینات مشکی‌رنگ در بخش فرمان و بخش‌هایی از داشبورد هستند.

موتور این مدل از Caddy را می‌توانید از بین هشت موتور مختلف انتخاب کنید. تنوع موتورها عبارت‌اند از چهار موتور ۲٫۰ لیتری توربو دیزل TDI که توانی بین ۷۳ الی ۱۴۷ اسب بخار تولید می‌کنند و سه موتور ۳ و ۴ سیلندر با سوخت بنزینی و یک موتور توربو شارژ که با گاز طبیعی کار می‌کند. بهترین مدل که کاربردی‌تر است، یک موتور TDI است که مختص رانندگی در شهر ساخته شده و به ازای هر گالن سوخت، ۵۸ مایل طی می‌کند.

تمام این موتورها از دنده دستی برخوردار هستند و چرخ‌های جلو را حرکت می‌دهند. با این حال یک گیربکس خودکار دو کلاجه DSG را می‌توان با هزینه‌ای اضافی به دست آورد. علاوه بر این، TDI با ۱۲۰ اسب بخار را نیز می‌توان به همراه سیستم دیفرانسیل تمام چرخ 4Motion شرکت VW سفارش داد.
این ون جدید بلافاصله پس از معرفی در نمایشگاه ژنو، در سراسر اروپا به فروش گذاشته خواهد شد. مدیرعامل VW آمریکا اوایل امسال اعلام کرده بود که یک اتومبیل تجاری عرضه خواهند کرد؛ اما اظهار داشته بود که تنها زمان مشخص می‌کند که این اتومبیل از سری Caddy است یا خیر.

 
برگرفته از
Volkswagen
لینک کوتاه

دیدگاه