حراج اتومبیل فِراری نایاب آلن دلون

نویسنده:

۰۶:۱۰:۰۸

خودروی فراری 250 GT SWB California Spyder-که تعداد بسیار اندکی از آن ساخته شده-روز جمعه در خانه حراج آرتکوریال پاریس به مزایده گذاشته شد. این خودرو، به همراه گنجینه‌ای از خودروهای کلاسیک نایاب دیگر که سال گذشته در مزرعه‌ای در غرب فرانسه پیدا شدند به حراج گذاشته شد. این خودروها برای بیش از نیم قرن به دست فراموشی سپرده شده بودند. این اتومبیل-که 13 بار در میان لیست 100 خودروی گران جهان قرارگرفته است-برای اولین بار توسط بازیگر فرانسوی جرارد بلین خریداری شد و سپس آلن دلون آن را خرید.

این خودروها، که حراجی آن‌ها را «زیبایان خفته» می‌خواند، به همان صورتی که پیدا شده بودند برای فروش گذاشته شدند. صاحب قبلی این خودروها-یک طرفدار دو آتشه اتوموبیل- همه آن‌ها را در پناهگا‌ه‌های موقتی نگه داشته بود به امید این که روزی موزه اتومبیلی برپا کند.

سال گذشته یکی از مجله‌های آمریکایی تخصصی اتوموبیل، این واقعه را «کشف قرن» نامید و بعضی این خودروها با اینکه در شرایط نامناسبی قرار داشتند، سه یا چهار برابر قیمت پایه فروخته شده‌اند.
در بین این خودروهای جذاب که نگین‌های صنعت خودروسازی دهه 60 هستند، نام‌هایی چون بوگاتی، هیسپانو-سویزا، تالبوت-لاگو، پنهارد-لواسور، مازراتی، دلاهی و دلیگ دیده می‌شوند.

ماتیو لامور مدیر اجرایی حراجی آرتکوریال، این کشف را که دسامبر سال گذشته اعلام شد، برابر با کشف مقبره توت عنخ آمون(فرعون مصری) در دنیای ماشین و اتومبیل توصیف می‌کند؛ او توضیح می‌دهد که چگونه او و همراهش برای پیدا کردن اشیا نادر و کمیاب به سفری دور فرانسه دست زدند و این اتومبیل‌ها را در مزرعه‌ای پیدا کردند: "همه چیز شکلی بین یک قبرستان ماشین و یک موزه داشت. خودروها توسط پیچک‌ها پوشانده شده بودند و روی بعضی از آن‌ها صفحه‌های فلزی موج دار گذاشته بودند.

برگرفته از
حراج
لینک کوتاه

دیدگاه