فروش اولین «سلفی فضایی» تاریخ

نویسنده:

۱۲:۵۸:۰۷

آیا شما هم از طرفداران عکس‌های سلفی هستید؟ جالب است بدانید که فضانوردان نیز سلفی‌هایی از خود در فضا گرفته‌اند و ناسا در تاریخ 26 فوریه، کلکسیونی از عکس‌های موجود در آرشیو‌های تصویری خود را برای حراج در موسسه بلومزبری لندن، در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

مجموعه عکس «از زمین تا ماه»، شامل عکس‌هایی است که چندین و چند فضانورد آمریکایی گرفته‌اند. از عکس‌های شاخص این مجموعه، می‌توان به عکسی که جان گلن، اولین فضانوردی که به دور زمین چرخید، اشاره کرد. همچنین عکس پرتره‌ای متعلق به سال 1972 از هریسون اشمیت که به همراه پرچم آمریکا ایستاده و سیاره زمین در زمینه تصویر دیده می‌شود نیز برای مزایده گذاشته شده است. ریچارد آندروود سرپرست بخش تصاویر ناسا می‌گوید: "این تصویر که توسط یوجین کرنن گرفته شده، یکی از بهترین تصاویری است که در تاریخ برنامه فضایی سازمان ناسا گرفته شده است." و همچنین، اولین سلفی فضایی، عکس سال 1966 باز آلدرین، فضانورد پیشگام آمریکایی نیز شاخص‌ترین عکس این مجموعه است.

سارا ویلر، رییش بخش عکاسی حراج بلومزبری می‌گوید: "این عکس‌ها چیزی بیش از ثبت وقایع هستند و در جایگاهی بالا قرار می‌گیرند. آن‌ها نشان دهنده عصری طلایی در دنیای عکاسی نیز هستند، زمانی که افراد اندکی به مکانی ناشناخته رفتند و با خود عکس‌های خارق العاده آوردند. نمای طلوع زمین از افق کره ماه، برای همیشه رابطه بشریت با کهکشان را عوض کرد."

ارزش تقریبی این عکس‌ها، بین 457 دلار تا 10000 دلار تخمین زده شده است.

 

برگرفته از
سلفی
لینک کوتاه

دیدگاه