«کریستین لاکروی» طراح مد فرانسوی، موزه پاریسی را نوسازی می‌کند

نویسنده:

۰۸:۲۲:۴۵

کریستین لاکروی، طراح مد فرانسوی بر روی نوسازی و طراحی دکور گالری‌های موزه کنیاک جی کار کرده و در عین حال، به علاقه اصلی خود یعنی طراحی لباس نیز وفادار مانده است. این طراح که خانه مد خود را در سال 2009 از دست داد، در حال حاضر در زمینه طراحی لباس نمایش و تئاتر کار می‌کند.

برای اجرا این پروژه و زندگی بخشیدن دوباره به گالری‌های این موزه، لاکروی از الهامات نمایشی، طنزآمیز و نوآورانه‌ای استفاده کرده و 40 هنرمند معاصری که آثار آنان با مجموعه ثابت موزه تناقض چشم نوازی دارد را انتخاب کرده است.

او همچنین یکی از لباس‌هایش، طرحی که برای اپرای «آدرین لاکوورا» انجام داده، به همراه مجسمه‌ای از برنارد کوئینو و مجسمه‌های مرمرین مِیسِن را به نمایش گذاشته است. در یکی از گالری‌ها، او پرتره‌ای از لویی آنتونین دو بوربون-دوک  دانگولیم-را به همراه عکس پرتره معاصری از دختر جوانی اثر ورونیک النا را در کنار هم قرار داده است.

موزه کنیاک-جی که در هتل دونان پاریس قرار دارد، از زمان بازگشایی در سال 1990 تا به حال در طراحی داخلی ساختمان خود تغییری ایجاد نکرده است. رز-ماری موسو مدیر این موزه، سرانجام با پافشاری بسیار مسئولین موزه را متقاعد کرده که این موزه نیاز دارد تا در طراحی خود به قرن بیست و یکم بپیوندد. فرش‌ها و تزیینات دیواری همگی توسط لاکروی امضا خواهند شد و نوسازی‌های او، به صورت دائمی در این موزه باقی خواهند ماند.
 

برگرفته از
کریستین لاکروی
لینک کوتاه

دیدگاه