[اعلامیه همراه اول] توصیه‌های همراه اول به مشترکین رومینگ بین الملل

نویسنده:

۱۲:۱۷:۲۶

اداره كل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد: نظر به محدود بودن اعتبار رومینگ بین الملل در سیم کارت های دائمی، امکانات و تمهیدات مناسبی جهت قطع نشدن ارتباط در خارج از کشور، در نظر گرفته شده است.

بر اساس این اطلاعیه، فراهم کردن امکان اعمال بستانکاری برای جلوگیری از قطع بدهی در هنگام استفاده از سرویس رومینگ  بین الملل، ارائه خدمات خاص به مشترکین ویژه (VIP) جهت عدم قطع سرویس در خارج از کشور و امکان پرداخت کارکرد میان دوره بصورت غیرحضوری، از جمله تمهیداتی است که از سوی اپراتور اول تلفن همراه کشور، برای مشترکین دائمی در نظر گرفته شده است.

همچنین همراه اول توصیه کرده است، از آنجا که مشترکین سیم کارت های اعتباری از این پس براحتی می توانند بصورت الکترونیکی شارژهای 500 هزار و یک میلیون ريالی تهیه کنند و با توجه به اینکه شارژینگ سیم کارت های اعتباری بصورت آنلاین انجام می شود، مشترکین به منظور مدیریت هر چه بهتر هزینه های رومینگ بین الملل، در سفرهای خارجی به کشورهایی که طرف قرارداد اعتباری همراه اول هستند، از این سیم کارت ها استفاده کنند.

هم اکنون همراه اول با 271 اپراتور در 112 کشور، قرارداد رومینگ بین الملل دارد که همگی بطور مستقیم و بدون واسطه منعقد شده اند.

همراه اولی ها می توانند برای افزایش بستانکاری و جلوگیری از قطع بدهی رومینگ، حرفB  را به 990009 پیامک کرده و به میزان مورد نظر، شناسه پرداخت، دریافت و سپس بصورت غیرحضوری(از طریق 9990، تلفنبانک، اینترنت، ATM و …)، اقدام به پرداخت مبلغ کنند. همچنین می توانند از طریق تماس با مرکز اطلاع رسانی 9990، ارسال پیامک با متن «نام یا کد کشور بدون صفر» به 8070 و ارسال پیامک با متن «R، نام یا کد کشور بدون صفر» به 990009، از تعرفه های رومینگ و مکالمات بین الملل کشور در کشور مورد نظر اطلاع یابند.
 
 

برگرفته از
رومینگ بین الملل
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “[اعلامیه همراه اول] توصیه‌های همراه اول به مشترکین رومینگ بین الملل”
  1. دوماه پیش رفتم دبی .. قبل از سفر تماس گرفتم با مرکز مشتیریان همراه اول و سایت اعلام کرده بود هردقیقه تماس رومیینگ 1000 تومان در امارات هر پیامک 250 تومان ….. مبلغ 10000 تومان شارژ کردم چند کارت شارژ اعتباری هم همراه خودم اوردم . یه تماس با تلفن همراه دیگه ایرانی گرفتم به مت 8 ثانیه .. درست شنیدین شارزم تموم شد .. دیگه شارژ نکردم … تو روز روشن و ………