با این نوشیدنی، کبد خود را سالم نگه دارید

نویسنده:

۰۱:۵۱:۵۳


کبد، خون را از ویروس‌ها، باکتری‌ها و مواد سمی پاک کرده و سم الکل و برخی داروهای خاص را از بین می‌برد. همچنین کبد در پشتیبانی از سیستم ایمنی بدن نقش مهمی دارد.

زمانی که کبد مسدود شده یا آسیب می‌بیند، نمی‌تواند با عفونت‌ها مقابله کند، پروتئین‌ها و آنزیم‌های ضروری را بسازد و ویتامین‌های اضافی مانند A، D، E و K را جذب و ذخیره کند. در این شرایط کبد نمی‌تواند هورمون‌ها را تولید و تنظیم کند و مواد زائد را از خون دفع کند.

کبد هر روز موردحمله قرار می‌گیرد و ممکن است توسط داروهای تجویزشده، داروهای بازآفرینی و انواع مواد سمی حاصل از تنفس هوای آلوده، مواد سمی محیط اطراف و حتی غذاهایی که می‌خوریم، آسیب ببیند. همچنین ممکن است مصرف الکل بیش‌ازاندازه، استفاده از مواد دخانی و بیماری‌هایی مانند هپاتیت ویروسی، هپاتیت غیرعفونی و سرطان به شدت به کبد آسیب برسانند.
به ندرت پیش می‌آید که سرطان از کبد شروع شود؛ اما معمولاً از جای دیگری مانند روده، ریه، معده، پانکراس، سینه و غدد لنفاوی به کبد منتقل می‌گردد. کبد در دنیای مدرن امروز تحت فشار زیادی قرار می‌گیرد و اگر می‌خواهیم زندگی طولانی و سالمی داشته باشیم، باید مواظب کبد خود باشیم.
علائم کبد آسیب‌دیده یا گرفته

  • حفظ آب
  • خستگی زیاد
  • ضعف
  • کاهش بدون علت وزن
  • خون به سختی بند می‌آید
  • ناخن‌های سفیدرنگ و قوس‌دار
  • یرقان یا همان زردی پوست و بخش سفید چشم‌ها
  • مدفوع کم‌رنگ
  • بی‌اشتهایی
خبر خوب این است که کبد یک ارگان بسیار قوی و نیرومند است که می‌تواند خود را بازسازی کند. این بدین معنی است که اگر به کبد کمک کنیم تا پاک و تمیز بماند، می‌تواند همانند پوست یا استخوان، آسیب موجود را رفع کنند.

ساده‌ترین روش مصرف ترکیبی از آب‌لیمو و روغن‌زیتون است که به کبد کمک می‌کند تا خود را مجدداً توانمند سازد. در ادامه روش درست کردن یک نوشیدنی سالم برای صبح آورده شده که به کبد شما کمک می‌کند عملکرد خوبی داشته باشد.

تنها کافی است یک قاشق غذاخوری روغن‌زیتون خالص و طبیعی را با یک قاشق غذاخوری آب‌لیموی طبیعی مخلوط کرده و هر روز صبح با شکم ناشتا، آن را بنوشید. شما می‌توانید این ترکیب را با کمی آب نیز مخلوط کنید تا نوشیدن آن راحت‌تر شود. سپس به صورت عادی صبحانه خود را میل نمایید.
پس از یک ماه، تغییرات بزرگی را مشاهده خواهید کرد. دایره‌های تیره دور چشم به سرعت ناپدید خواهند شد، رنگ پوستان شفاف خواهد شد، سال‌ها جوان‌تر به نظر خواهید رسید و اگر دوستان و خانواده از شما سؤال کردند که آیا لیفتینگ صورت انجام داده‌اید یا این که چه می‌کنید که این قدر جوان به نظر می‌رسید، تعجب نکنید. یک نکته مثبت دیگر این است که احساس سالم‌تری داشته و سرشار از انرژی خواهید بود.

 

برگرفته از
نوشیدنی سالم
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “با این نوشیدنی، کبد خود را سالم نگه دارید”