رونمایی از Gran Tourer شرکت BMW

نویسنده:

۰۲:۱۳:۵۷

این روزها همه اتومبیل‌های BMW به نوعی به Gran تبدیل می‌شوند. سری ۴ و سری ۶ دارای درهای اضافی شدند تا به کوپه‌های Gran تبدیل شوند. سری ۳ و سری ۵ دارای یک سری خطوط سقفی عجیب شدند تا به Gran Turismo تبدیل شوند و حالا اتومبیل Avtive Tourer سری ۲ یک ردیف صندلی اضافه به دست آورده تا به Gran Tourer تبدیل شود.

در واقع این اتومبیل، همان ون بسیار بسیار کوچک یا هاچ‌بک بلندی است که تقریباً یک سال پیش به عنوان اولین مدلی که دارای دیفرانسیل جلو در تاریخ شرکت BMW بود، به وجود آمد. تنها نکته متفاوت در Gran Tourer از سری ۲ این است که این اتومبیل کشیده شده تا ردیف سوم صندلی به آن اضافه شود و ظرفیت آن به ۷ نفر افزایش یابد. با این حال، جمع‌وجور بودن این اتومبیل بسیار شگفت‌انگیز است. این اتومبیل شاید کمتر از ۱۰ اینچ از Active Tourer ۵ نفره بلندتر است؛ اما باز هم کوچک‌تر از هر اتومبیل ۷ نفره دیگری است که در حال حاضر در بازار وجود دارد. این اتومبیل، اولین اتومبیل بسیار جمع‌وجور ۷ نفره دنیا محسوب می‌شود.

ردیف سوم صندلی‌ها اختیاری است و می‌توان آن‌ها را زیر کف بسته نگه داشت. صندلی‌های وسط نیز با یک دکمه بسته می‌شوند تا این اتومبیل، ظرفیت بار متغیری از حدود ۲۲٫۷ فوت مکعب تا ۶۷ فوت مکعب داشته باشد. تمام این قابلیت‌ها در اتومبیلی قرار گرفته‌اند که طولانی‌تر از اتومبیل Ford Focus نیست.

خریداران اروپایی می‌توانند بین ۵ مدل موتور با ۳ سیلندر یا ۴ سیلندر که توانی از ۱۱۶ اسب بخار تا ۱۹۲ اسب بخار دارند، یکی را انتخاب کنند. قابلیت دیفرانسیل تمام چرخ باعث می‌شود تا فراموش کنید که این اتومبیل کلاً از یک پلت‌فرم دیفرانسیل جلو بهره می‌برد. با این حال، Active Tourer ۵ نفره نتوانست وارد بازار آمریکا شود، در نتیجه احتمالاً این مدل ۷ نفره نیز در آمریکا وجود نخواهد داشت. این اتومبیل در نمایشگاه ژنو در ماه آینده به نمایش گذاشته خواهد شد. 

برگرفته از
Gran Tourer
لینک کوتاه

دیدگاه