توصیه‌هایی برای جلوگیری از انفجار موبایل

نویسنده:

۰۸:۳۸:۱۰

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مشیبل گزارش‌های مربوط به انفجار آیپد ایر در یکی از فروشگاه‌های  استرالیا باعث ایجاد موجی از حدس و گمان درباره علت واقعه و بروز نگرانی‌هایی شده است.

در پی این انفجار سخنگوی فروشگاه وودافون در استرالیا تایید کرده اند که آیپد منفجر شده، آیپد ایر نبوده و یکی از مدل های رتینای قبلی (آیپد 3 یا 4) است.

اپل فعلا در حال بررسی دلیل حادثه است، اما تجربه نشان داده که در موارد مشابه اطلاع رسانی درباره نتیجه بررسی‌ها صورت نگرفته است. 

دستگاه‌های الکترونیکی گاهی به دلیل نقص داخلی یا شرایط محیطی دچار اختلال ولتاژ یا انفجار و آتش سوزی می‌شوند اما درباره اپل احتمال بروز  این مشکلات به خاطر بدنه فلزی محصولات بیشتر هم می‌شود.

بهترین راه جلوگیری از بروز این مشکلات این است که همیشه از شارژرهای اصل استفاده کنید تا دستگاهتان صدمه نبیند. وسیله را جایی دورتر از محل نشستن یا خواب خودتان به شارژ بزنید تا در صورت وقوع حادثه لااقل صدمه جانی نبینید. موقع شارژ تبلت یا تلفن با آن بازی یا فعالیت‌های کاری سنگین نکنید.

همیشه سعی کنید به محض کامل شدن شارژ دستگاه را از برق جدا کنید. در صورتی که دستگاه به هر دلیلی به حد غیرمتعارف داغ شده قبل از استفاده اجازه دهید خنک شود و اگر این داغ شدن مدام رخ می‌دهد آن را به تعمیرکار مجرب نشان دهید. همیشه از تمیز بودن درگاه اتصال شارژر به دستگاه مطمئن شوید و بهتر است درصد شارژ باتری را بین 30 تا 80 نگه دارید.

رعایت مواردی از این دست  باعث می‌شود احتمال وقوع حوادث ناگوار برای خودمان و دستگاه مان کم شود.

برگرفته از
انفجار موبایل
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه