به مناسبت شصتمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران – تایلند

نویسنده:

۰۸:۰۲:۰۰

 
نهاد گردشگری تایلند  TAT امسال در هشتمین نمایشگاه بین المللی هتلداری، گردشگری و خدمات وابسته ۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۳ شرکت می‌کند. آقای چالمارسک سورانت مدیر بخش گردشگری دوبی و خاورمیانه درباره حضور این نهاد در نمایشگاه گردشگری امسال تهران گفت: تایلند همچنان به عنوان یک مقصد محبوب در منطقه که تنها چند ساعت با کشورهای حوزه خاورمیانه فاصله دارد برای گردشگران خارجی مطرح است. هشتمین نمایشگاه بین المللی هتلداری، گردشگری و خدمات وابسته امسال فرصتی را برای نهاد گردشگری تایلند مهیا کرده است تا مقاصدی از این کشور شامل چیانگ مای، هواهین، کوسامویی و کرابی برای گردشگران ایرانی معرفی شود. با برگزاری این نمایشگاه امیدواریم تا گردشگران ایرانی با مقاصد جدید و متنوع تایلند آشنا شوند و تعداد بازدیدکنندگان نیز بیشتر گردد.

آقای سورانت با یادآوری این نکته که تایلند به عنوان مقصدی برای گردشگران مسلمان شهرت دارد گفت: این کشور در میان ۱۰ مقصد دوستدار گردشگران مسلمان در جهان برگزیده شده است. در دسترس بودن غذاهای حلال، تسهیلات ویژه نمازگزاران و اقامتگاه ‌های متناسب با نیاز مسلمانان از ویژگی های مقاصد گردشگری در تایلند به شمار می رود. همچنین فرودگاه "ساوارنابامی" بانکوک امسال به عنوان بهترین فرودگاه دوستدار مسلمانان جهان به سبب خدمات برجسته اش شناخته شده است.
به منظور معرفی طبیعت میهمان پذیر فرهنگ تایلندی و جنبه های گوناگون آن، نهاد گردشگری تایلند در سال ۲۰۱۵ کارزار فراگیری را با شعار "کشف فرهنگ تایلند در سال ۲۰۱۵" نام نهاده است. این کارزار در تلاش است تا راز جنبه های بی نظیر فرهنگ تایلندی مانند غذا، هنر و سلامتی، سبک زندگی، شادی و عقلانیت تاریخی این کشور را برای جهانیان بازگو کند.

 
آقای سورانت سپس یادآور شد: بخش دیگری از تلاش این کارزار فرهنگی آن است تا ۱۲ جشنواره غنی این کشور در کانون توجه جهانیان قرار گیرد. برخی از این جشنواره ها در مناطقی کشف نشده مانند لامپنگ، بوریام، ترات، ناخون و تامارات برپا می شود.
او خاطرنشان کرد که در کنار آن، مجموعه گسترده ای از جذابیت از جمله خرید، بهره مندی از غذاهای لذیذ و فعالیت های جالب برای خانواده ها در این کشور تدارک دیده ایم. بانکوک به عنوان پایتختی پرتکاپو تلفیقی از جاذبه‌های متنوع فرهنگی را پیش رو می گذارد. طیف گسترده ای از بازارهای خرده روشی از فروشگاه های خیابانی  که سوغاتی و هنرهای دستی این کشور را می فروشند تا فروشگاه های مدرن که معتبرترین برندها در ان جای دارند. اقامتگاهها و هتل های ساحلی تایلند نیز برای گردشگران همواره گزینه های مناسبی از تفریحات دریایی را پیش رو دارد. برای عاشقان طبیعت، کشف جنگل های سبز، کوههای فراخ، دره ها و تپه ها، شمال تایلند را پیشنهاد می نماییم که به راستی تجربه ای یگانه به شمار می رود.
با طیف گسترده ای از جذابیت های تفریحی و مقاصدی که بهشت خانوداه ها به شمار می رود، هتل های ۵ ستاره، این کشور برای خانواده های ایرانی همواره گزینه های جذاب و مجللی را پیش رو گذاشته است.
آقای  سورانت افزود: مقاصد مجلل تا طیف گسترده ای از خدمات برای تک تک اعضای خانواده، ویژگی بارز سفر به تایلند است. به روزترین معماری داخلی در فضاهای خرید همراه با رستوران ها و جذابیت های ساحلی با آبهای آبی شفاف و ورزش های متنوع دریایی را در این کشور خواهید یافت.
او سپس افزود: برای گردشگران ایرانی که مایلند تجربه منحصر به فردی داشته باشند، دیدار از چیانگ مای را در شمال تایلند قویا توصیه می کنم. این جا زمانی پایتخت پیشین تایلند در سلسله پادشاهی لانا در شمال بوده است. چیانگ مای، با دیوارهای قدیمی خود، معابد فرهنگ تایلند در مجلل ترین شکل خود را به نمایش می گذارد.
چیانگ مای میزبان علاقه مندان به دیدار از معابدی است که چند صد سال عمر دارند و همچنین مناظر چشم نوازی از تپه ها و دره هاست. هم می توانید تپه نوردی کنید و هم در رودخانه خروشان آن قایقرانی ماجراجویانه (رفتینگ) را تجربه کنید. او به جذابیت های جزیره کوساموئی اشاره کرد و گفت: برای دوستداران سواحل؛ کوسامویی گزینه جذابی است که تمام فعالیت ها و ورزش های مفرح دریایی  را تجربه خواهند کرد. در این جزیره دلفریب، درختان نخل همراه با فروشگاه های مجلل و رستوارن هایی که غذاهای لذیذ سرو می کنند برای تمام افراد خانواده دلپذیر است.
 
در کوسامویی می توانید دوره های آشپزی سبک تایلندی، دستورالعمل های یوگا و ورزش رزمی "مای" و گلف را نیز تجربه کنید. کوسامویی یکی از جزایر بسیار زیبای تایلند است که هتل های مجلل و سواحل بسیار زیبایی دارد. از دیگر مقاصد تایلند کرابی با ۱۳۰ جزیره شامل  جزیره لانتا در سواحل اندامان و شش جزیره پارک ملی فی فی همچون الماسی می درخشد. این جا بازدیدکنندگان می توانند جاذبه های طبیعی مانند غارها و ابشارها و همچنین صخره های مرجانی که زیستگاه طیف گسترده ای از جانوران و گیاهان دریایی است را کشف کنند.
کرابی در استان جنوبی تایلند در سواحل اندامان یک شهر کنار دریاست که در سواحل رودخانه ای و خیابان‌های تپه ماهور آن کافه‌های دلپذیر و رستوران های تایلندی غذاهای مناسبی را سرو می‌کنند.
اقامتگاه سلطنتی در هواهین یکی از شهرهای پیشگام دریایی این کشور قصر سلطنتی و اقامتگاه تابستانی شاه Bhumibol Adulyadej است که بزرگترین سلسله سلطنتی تایلند را در اختیار داشت. در این جا بازدیدکنندگان می توانند از تفریحات فضای باز شامل گلف و اقامتگاه های فراخ بهره ببرند. سواحل هواهین نیز میزبان دیگر فعالیت‌های دریایی شامل شنا، کایت سواری، ماهیگیری، اسب‌سواری است. برای بازدیدکنندگانی که خرید از تایلند را می پسندند، هواهین طیف گسترده‌ای از خدمات خرده فروشی را عرضه می کند. بازار شبانه هواهین مکانی مناسب برای خرید انواع سوغاتی و یادگاری‌ها و هنرهای دستی تایلندی است. در این جا جشنواره‌های موسیقی محبوب تایلندی و جشنواره سالانه موسیقی جاز نیز برپا می شود.


 

برگرفته از
روابط دیپلماتیک ایران - تایلند
لینک کوتاه

دیدگاه